Nejbližší koncerty
  • 23. 05. 2024Fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZ...
  • 24. 05. 2024MORTHYMER Mysteriózní persona, které dali život členové ...
  • 25. 05. 2024Koncert The Exploited se ze zdravotních důvodů bohužel po...
  • 27. 05. 2024NO FUCKER - d-beat & rawpunk z New York City, známý mj. d...
  • 29. 05. 2024Violent Way (USA) + Remdik (SK)
  • 31. 05. 2024Ráďa & Pepča proudly present: "Jen pro ten dnešní den sto...
  • 03. 06. 2024HIGH ON FIRE (USA) + REPELENT SS
  • 06. 06. 2024FOSCØ (ESP) - screamo https://fosco.bandcamp.com/album/g...
OBSCENE EXTREME 2024

Na otázky odpovídá Ulfr.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem její vznik?

Kapela vznikla na konci roku 1997, tehdy jako projekt, impulsem byla touha tvořit vlastní písně, jelikož jsem v té době působil jako bubeník (kapela Ritual), a bicí nejsou melodický nástroj, nýbrž rytmický. Nebelheim v přeneseném významu znamená „temný svět“.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

Současnost - Nebelheim je jednočlenná kapela, ačkoliv se připravuje sestava minimálně dvojčlenná. Poslední nahrávku 2011, jsem nahrával zcela sám, na dřívějších nahrávkách jsem vždy s někým spolupracoval ve studiu, nicméně to je již vzdálená minulost.

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

Poslední nahrávku a Shadow  z roku 2011 jsme pořídili v MM studiu v Novém Jičíně, náklad nulový, cena obligátních 66 Kč. Nahrávka nebyla pořízena z důvodu prodeje, ale propagace. A propagace je poněkud kamenem úrazu. Nevím čím to je. (úsměv)
Byl jsem i zčásti zklamán, když jsem rozeslal cca velký počet kusů (asi 8) do českých zinů a ozvěna nulová, objevila se jen jedna libová recenze (takové mírné zvracení).

Texty – proč jste rozhodli zpívat česky/anglicky/španělsky/…, kdo je autorem slov, jaká témata volíte?


Nebelheim zpívá v jazyce českém a anglickém, názvy písní jsou i v jazyce německém. Proč? Mám rád jazyk český, libí se mi němčina (v pěveckém projevu), k angličtině vztah nemám, ale chápu ji jako úzus. Jsem autorem hudby i slov. Témata textů jsou v mezích programového názvu kapely. (názvy písní: Já – stín, noc a mlha, epilog) no a vlastně máme názvy i latinské (Mors principium est)

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?


Logo není (měli jsme a již nechci), na posledním obalu je téma z jednoho filmu, ve kterém je spousty mlhy (onoho Nebelu), tento film ovšem nikdo nerozpoznal (až na jednoho známého, což mě překvapilo – úsměv). Osobně se pokládám za tvůrce písní a to je asi tak jediné, co mě v činnosti „dělat kapelu“ baví, to ostatní okolo je odpudivé, ačkoliv důležitost mít např. web je jasná.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Zasekl jsem se na norských kapelách cca 20 let starých a to je asi tak jediné, co vlastně aktivně poslouchám (furt dokola jak magor), jinak jsem romantik, takže tvorbu ovlivňuje starý norský black a romantismus 19. století. Pravda, ve starých recenzích byl Nebelheim přirovnáván k Master´s Hammer, takže ještě asi okultista z Jilemnic.Také bych v tom našel možná A-HA, Cardigans nebo Michala Hrůzu, ehm.

Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?

Odezva hozeného hrachu na zeď.

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

Tak to znám zpaměti, za 17 let existence (1997 -2014) to byly rovnou 4 koncerty. 2 v roce 1999, 2010, 2013. Nejlepší koncert byl ten poslední, loni v Novém Jičíně, kdy jsem si ověřil, že zvládnu hrát koncert zcela sám, takové black metalové „písničkářství“, něco jako Nohavica nebo vysoce iritující a trapný Klus.

Máte ambice ukázat se v zahraničí?

Nebelheim má ambice se ukazovat jenom  v zahraničí! Obávám se ovšem, že proto nic nedělá.

Plány do budoucna...

Především udělat z Nebelheimu funkční kapelu o minimálně 3 lidech (2 kytary, basa – ostatní automat), chystám novou nahrávku, dělám nové písně. No a hrát tak minimálně jednou za rok (ideálně 10krát). Závěrem mi chybí poslední otázka. Tedy: „Chtěl bych něco vzkázat?“ Ano, chtěl: „Poslechněte si skladbu Miloslav Kabeláč – Mystery of Time, ať víte co je česká hudba a všichni!!! Je to na youtube. A také, netrapte se z těch ,trendy core stylů‘, já už jsem vůči tomu imunní, doufám, že ne apatický.“

Web: není, sporadická komunikac na fb nebo bz, ale je tam tolik lidi, že to dává smysl. (úsměv)

RECENZE

www.bandzone.cz/nebelZveřejněno: 22. 11. 2014
Přečteno:
3954 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář