Nejbližší koncerty
MAGICK MUSICK 2024

Sex Deviants – Pozpátku CD 2008, Papagájův Hlasatel Records

Kdybych nebyl proti smilíkům v recenzích, hned bych sem jednoho šoupnul. Nevím jak se to přihodilo, ale je to tak, mám na recenzi Rokycanskou punk/rockovou kapelu Sex Deviants. Takže pro příznivce kapely, či tohoto stylu bych rád předeslal, že tomuto stylu nerozumím, takže zde vyjádřím pouze subjektivní názor člověka, který to nezná a jaké z toho má pocity.

Punk se mi vždy vyhýbal a jediné co jsem dříve párkrát poslechl byli Sex Pistols na vinylu, které jsem našel doma, ještě z otcových mladých let. Poté ještě znám několik věcí od „Vysáčů, Ééček, Spsek, Houby, A.Silencie či Fousatýho Hada“, protože na gymplu bylo kolem mne hodně punkáčů a tohle jsem chtě, nechtě znát musel. Z médií znám samozřejmě také Off Spring a Green Day, ale tím bych asi dotyčné kapely urazil při případném srovnávání nebo ne? Nevím, ale nebudu to riskovat.

Celkově na mě nahrávka Pozpátku působí poměrně přívětivým dojmem. Všechny skladby se příjemně poslouchají, celé je to takové hodně veselé a zvuk také není nejhorší, i když výtek bych našel hodně. Hudebně mi to připadá jako úplně klasický punk/rock, bez jakýchkoli vybočení. „U-ca u-ca“ bicí, primitivní kytary drhnoucí několik akordů a samozřejmě nezbytné sborové refrény, které tak dobře umí právě SPS a Houba (pokud se dobře pamatuji).

Nemyslím si, že by s touto nahrávkou „devianti“ prorazili do světa, ale na českou punkovou scénu je to určitě velmi solidní nahrávka. Možná by kapele prospělo udělat také něco vybočujícího z řady všech těch punkových nášlehů, chybí mi zde něco klidnějšího. Celkově ale nemám problém, je jasné, že naživo to musí být pořádný mazec a punkáči se musí upogovat. Jenom tedy babo raď, jak s bodováním? Srazím 2 body za zvuk, jeden za kytarová sóla a jinak se mi to celkem líbí, texty také nejsou špatné, takže to tak asi nechám.

Čas: 31:00

Seznam skladeb:

  1. Lonely
  2. Gaponěnko
  3. Příběhy
  4. Kocourkov
  5. Pozpátku
  6. Čaroděj a Víla
  7. Tečky
  8. Trafika
  9. Dvakrát Jsem Žil
  10. Orthosan aneb Japonec na Konec

Web: www.sexdeviants.cz


Zveřejněno: 12. 12. 2008
Přečteno:
4125 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Dharm | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář