Nejbližší koncerty
ETEF 2024 (19.-20. 7. 2024)

LP 2023, Phobia Records / death metal / Česko

Když jsem se o téhle kapele dozvěděl, zažil jsem hned několik překvapení. Za prvé, že členové DEZINFEKCE a LAHAR hrají death metal. Za druhé, že Mirek z Phobia Records vydal něco jiného, než je crust. (úsměv) A za třetí, že českobudějovičtí ENTRAPPED vydali fakt hodně povedené album. Až tak povedené, že ho řadím na druhou příčku tuzemských nahrávek roku 2023 (jo, SEE YOU IN HELL jsou o kousíček lepší).

To vyšlo nejdřív na kazetě (Filth Junkies Records), o něco později na černých a fialových vinylech. Titulka s logem nápadně připomínajícím to od ENTOMBED a s kresbou hřbitova dává tušit, o co půjde. Ono celkové zpracování je dobře odvedenou prací, kdy vnitřák obsahuje veškeré potřebné informace a texty v rodném jazyce jsou přeloženy i do angličtiny.

Úvodní „Intro“ je hraná dvě a půl minuty dlouhá instrumentálka, která navnadí na rychlou jízdu chrastících kytar následujícího hitu „Víc Satan než Satan“. „Krysy“ pokračují v nastaveném mustru, přesto jsou zde zvraty v tempu. Takže i trocha toho crustu se najde. Titulní song naopak začíná pomalu, hutně doommetalově, aby se rozjel do dvoukopákové kanonády. Tady se mi fakt líbí zvuk kytar, nemluvě o refrénovém riffu. Do muziky pak nenásilně zapadá Růžův vokální projev. Takhle bych mohl pokračovat dál, ale myslím, že bude stačit, když napíšu, že všech deset skladeb zní fantasticky. Závěrečná repetitivní vyhrávka na konci desky ve „Smrtí to nekončí“ je pak naprosto parádní vygradování, při kterém mi naskakuje husí kůže.

Takže když to shrnu, „Pohřebiště popela“ je hodně povedená nahrávka, která vypadá a hlavně zní skvěle (Hellsound studio). Kdo si chce užít něco málo přes půl hodiny deathmetalové zábavy švédského střihu, neměl by váhat. Kapela sice už nějakou dobu po odchodu druhého kytaristy Víťana pokračuje jako trio, přesto pomalu pracuje na albu druhém. A v neposlední řadě musím zmínit, že jsem ENTRAPPED viděl naživo na Obscene Extreme 2023 a v reportu pak napsal: Mám novou oblíbenou kapelu! Co víc dodávat?

Seznam skladeb:

 1. Intro
 2. Víc Satan než Satan
 3. Krysy
 4. Pohřebiště popela
 5. Surfování na vlnách chaosu
 6. Hnijící větev
 7. Paměť
 8. Poslední člověk
 9. Žádné odpuštění
 10. Smrtí to nekončí

Čas: 32:30

Sestava:

 • Růžena – zpěv, basa
 • Mirža – kytara
 • Lukáš – bicí
 • Víťan – kytara

ROZHOVOR

Facebook
Bandcamp

Phobia Records

 


Zveřejněno: 30. 04. 2024
Přečteno:
1646 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář