F.O.B. - Outside The Palace Walls

O EP:
Resistance is futile? Nikoliv. Resistance is future.

Nové EP vznikalo během covidové doby, která posloužila jako katalyzátor nápadů a značně se podepsala na celkové podobě alba. Dystopie, digitálno, konspirace, svoboda - to jsou klíčová témata aktuální nahrávky.

Zásadní novinku oproti minulosti představují četné elektronické elementy z pera Jiřího Machů (Killiekrankie, Laokoon), které se proplétají celou deskou a tvoří živnou půdu pro někdy tvrdé, jindy melancholické kytarové riffy. Neoddělitelnou součástí nahrávky je znepokojivá, až sci-fi atmosféra, která akcentuje tématiku alba a spolu s proměnlivou rytmikou a naléhavým zpěvem tvoří nadžánrovou směsici, jež míří zejména na fanoušky tvrdší kytarové hudby.

O nahrávání jsme se postarali sami v duchu DIY principů, mix a master si vzal na starost Tomáš Raclavský.

Deska je k dispozici na těchto odkazech:
Bandcamp: https://koddn.bandcamp.com/album/resistance-is-future
Spotify: https://open.spotify.com/album/3OKC6B95nVMGvy3gM50kUv?si=Kbo_zLxVSsyEqypUBkHbBQ

K prvnímu songu z EP, 19|84 již vyšel také videoklip k vidění ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=jpFCt02CeOc

EP pak pokřtíme 30.11. v brněnském ArtBaru ve společnosti kapel Levantadores a MMNK: https://fb.me/e/5dBObY4rd

O nás:
Vznikli jsme ke konci roku 2017 jako dvoučlenná kapela ve složení kytara/zpěv (Jakub Kódn) + bicí (Miloš Bogdan). O rok později jsme vydali naše první self-recorded EP charakteristické svým garážovým zvukem a další rok (2019) jsme už hrnuli ven debutové album Melodies Towards the Heartbeat. Poté následoval neplánovaný, pandemií vynucený útlum, během něhož se v kapele udály personální změny - na post bubeníka usedl Štěpán Hrabovský (dříve CHEVA, Yager) a Miloš vzal do ruky basu.

Zásadním obohacením naší tvorby pak byla spolupráce s Jiřím Machů (Killiekrankie, Laokoon), který zaobalil naše riffy hutnou porcí elektroniky a jehož práci můžete slyšet právě na aktuálním EP.  Žánrově se označujeme jako post-hardcore, případně se díváme směrem k progresivnímu rocku, ale kdo se v tom dneska vyzná, že?
 


Publikováno: 25. 11. 2022
Autor: Johan

Fotogalerie