Nejbližší koncerty
  • 30. 09. 2022Večer legend 20 Jubilejní 20. Večer legend přiveze do Br...
  • 01. 10. 2022AUTUMN RITUAL vznikl čistě z choutek přivézt do klubu i j...
  • 01. 10. 2022Pekelná sobotní jízda ve sluji s kapelou THE SATAN'S SCO...
  • 01. 10. 2022Mexický black/death IN OBSCURITY REVEALED po 3 letech opě...
  • 01. 10. 2022Do Jablunkova přijede poctivý a hlavně nefalšovaný thrash...
  • 01. 10. 2022Plexis, Baron a Veselí Bratři, Hakmak, Čich Feny, Zrůdný ...
  • 07. 10. 2022Extreme Metal Nigth! Koncert Moorah (CZ, Black Metal), As...
  • 07. 10. 2022NAURRAKAR, NUUMMITE, CHANDRA
F.O.B. - Outside The Palace Walls

Gothic rockový PROJEKT XIII v těchto dnech vypustil do světa krátký dokumentární film Jakuba Duška s názvem “Vesmírný projekt - léčba gotikou”.

Dokumentární vlog vznikl ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Tloskov a zachycuje zákulisí unikátního koncertu PROJEKTU XIII v planetáriu v Praze.

Jak se ukazuje, měl celý koncert terapeutický a charitativní přesah. Gothic rockoví fanoušci se totiž na koncertě potkali s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením ze dvou center sociálních služeb.

Jak dodává Matěj Lipský, zpěvák Projektu XIII a také ředitel CSS Tloskov: “Mám z celého dokumentu velikou radost. Povedlo se totiž zachytit můj prvotní záměr a to zprostředkovat nevšední zážitek pro lidi se zdravotním postižením a zároveň přispět k inkluzi v praxi.”

V dokumentu nechybí ani nevšední křest debutu Projektu XIII “Ad Radices Tergum”, který za asistence PREDATORS CZ/SK pokřtil známý hudební publicista a moderátor Petr Korál. Křtilo se tekutým dusíkem a nebylo to zrovna dvakrát pro kmotra bezpečné.

Nechybí ani ukázka z koncertu půvabné synth-popové zpěvačky BINERY ze Slovenska.

Pojďte si tedy i vy pustit tento netradiční vlog a sdělte centru i kapele v komentářích vaše dojmy: https://youtu.be/kZ3ki1nXIts

Na závěr ještě dodáme, že Projekt XIII v těchto dnech oznámil další koncert ze zamýšlené trilogie “Vesmír - Země - Duše”. Tentokrát se přemístí celý ansámbl pod zem. Konkrétně do jeskyně Výpustek v Moravském krasu. Koncert se uskuteční až za rok (27. 5. 2023) a určitě se bude na co těšit. Bližší informace přineseme brzy.


Publikováno: 08. 08. 2022
Autor: Coornelus

Fotogalerie