Nejbližší koncerty
  • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
  • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
  • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
  • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
  • 17. 10. 2020Night of eternal evil na Kladně KLADNO ZACHVÁTÍ ZLO A ...
  • 23. 10. 2020Druhý ročník benefičního mini-festivalu. Osud opuštěných ...
  • 23. 10. 2020Druhý ročník benefičního mini-festivalu. Osud opuštěných ...
  • 24. 10. 2020ROTTEN FEST 24.10.2020.Sklub Olomouc,od 17,00h. FLESHLES...
CÉMURŠÁMUR

Představujeme vám v pořadí druhé EP pražské kapely Triponaut, které nese název Escape a nabízí posluchačům tři nové skladby - Mercy, Siren a Cambo.

Oproti eponymnímu EP z roku 2019 se ke slovu dostává více elektroniky, ale Triponaut se nebojí ani experimentů s živými loopy, různými samply a méně obvyklými hudebními nástroji.

Hned v úvodním songu Mercy na didgeridoo hostuje neuvěřitelný Ondřej "Ondrone" Glogar (Hypnogen, Yedhaki:Nautika), jehož nahrávka vznikla za němého úžasu všech přítomných během jediné krátké improvizace.

Co naopak zůstává, je pro Triponaut typická velkorysejší stopáž jednotlivých skladeb, živá rytmika, podbarvená elektronikou a vrstvení zvukových ploch a pasáží do rozmáchlých instrumentálních příběhů. Samozřejmě také minimalistická trumpeta.

Escape si klade za cíl hudebně vyjádřit prožitky z Triponautových imaginárních cest, navodit tak atmosféru jeho světa a posluchače do ní zcela vtáhnout.   

EP Escape bylo opět nahráno ve studiu JáMor pod dohledem Ondřeje Ježka. Ten se ujal i finálního mixu a masteru.

Vizuální koncept a cover EP tentokrát vznikl ve spolupráci s umělcem a tatérem Martinem Routou. 

Triponaut se poprvé objevil v roce 2016 v momentě, kdy se k nezávazným kamarádským jam sessions kytaristy, baskytaristy a bubeníka přidal čtvrtý člen. Přibyly tak klávesy, trumpeta a první elektronické prvky.

Kapela tím získala svůj osobitý zvuk a začala koncertovat, tehdy ještě pod názvem Jeremy. V roce 2017 vyšel první singl Detroit, nahraný ve studiu 3bees ve spolupráci s Ondřejem Dvořákem. O dva roky později už kapela vystupovala pod přiléhavějším názvem TRIPONAUT a vydala své první eponymní EP TRIPONAUT (2019).

Pro své koncerty Triponaut vybírá spíše neokoukaná místa a neobvyklé prostory. Cílí na komorní festivaly, alternativní kulturní projekty a malé kluby.

Triponautovy cesty můžete sledovat na facebooku, youtube, popř. na instagramu @triponautsdiary.

EP lze poslechnout na spotify, deezeru, google play a dalších, případně stáhnout ze stránek bandcampu na triponaut.bandcamp.com. 

K vidění a poslechu naživo můžete v rámci nejbližších dat navštívit třeba pražský Hól (8.8. - křest EP) nebo festival Z/lom (22.8.).

kontakt:

triponautband@gmail.co

triponaut.bandcamp.com
www.facebook.com/triponaut


Publikováno: 08. 08. 2020
Autor: Johan

Fotogalerie