DARK GAMBALLE

13.4.2014, Praha – Futurum Music Bar

Poprvé se svým samostatným vystoupením přijíždí na jediný koncert do ČR švédská hard rocková formace FATAL SMILE, aby zde v rámci aktuálního evropského turné, představila to nejlepší ze svého repertoáru. Vystoupila zde sice již jednou v roli předskokana evropské šňůry skupiny LORDI před 5 lety, ale až nyní přijíždí předvést ohromnou sílu samostatného vystoupení.
Skupina vznikla již v roce 1995 a hrdě se hlásí k odkazu takových kapel jako Whitesnake, Dio, Metallica nebo W.A.S.P.. Posledně jmenovaným se přibližuje i svou současnou horrorovou image a agresivní, melodickou linkou chytlavých rockových skladeb.
Na svém prvním albu začala skupina pracovat v létě 2001 a vyšlo začátkem roku následujícího. Bylo pojmenováno „Beyond Reality“ , podle první společně napsané skladby a z desky vznikl klip ke skladbě „Bad Kharma,kterou sice docela často vysílal švédský televizní kanál ZTV,ale například stanice MTV ho tvrdošíjně odmítala jako příliš nemravné. V létě roku 2003 se skupina vydala na své první americké turné.
V roce 2006 vydávají druhé album „Neo Natural Freaks“ kterým se skupině daří prorazit i mimo Švédsko, získává stále více fanoušků a dělá předskokana W.A.S.P. a Winger. Jsou stále častěji slyšet i v rádiích a jejich singl „Learn, Love, Hate“ se dostává mezi tři nejhranější ve Švédsku. Tento úspěch jim pomůže i k prvnímu japonskému turné.
Opravdovým skokem do 1. ligy je následující, zlomové třetí album „World Domination“,vydané v roce 2008. Album mixoval věhlasný Michael Wagener,který v minulosti pracoval skoro s každým,kdo v rocku něco znamená, včetně Ozzy Osbourna anebo Skid Row. Tento počin byl nominován jako „album roku“ švédské „Metal Awards“ v kategorii glam/sleaze a Sweden Rock Magazine ho ohodnotil jako desku měsíce. Následuje další mohutné turné,které obsahuje 350 vystoupení,včetně festivalu ve Wackenu a klip ke skladbě „SOB“ je velice často vysílán ve všech rockových televizích.
Zatím posledním zářezem je deska „21st Century Freaks“ z roku 2012, kdy z 22 hotových rockových pecek vybrala kapela 11 nejlepších,které se dostalo na album. Prvním singlem alba byl nadupaný „Welcome To The Freakshow“ na který skupina také natočila hodně nákladný videoklip. Ale vložené investice se určitě vyplatily.
Dalším silným okamžikem bylo nahrání skladby „For The Last In Line“, věnované jednomu z největších pěvců historie rocku – Ronnie James Diovi k třetímu výročí jeho odchodu.

www.fatalsmile.com


Na rozdíl od FATAL SMILE přijíždí druhá hvězda večera ,glam-sleaze metalová parta SHAMELESS,k nám již počtvrté a je českému publiku již poměrně dobře známa. Společně se zakladajícími členy,kapelníkem a baskytaristou Alexxem Michaelem a kytaristou B.C. se na postu bubeníka představí nová tvář – Tommy Wagner,spolupracující v minulosti třeba se skupinou Bonfire. Hlasem kapely je skvělý Stevie Rachelle,který je zároveň již mnoho let i frontmanem americké rockové stálice TUFF, s mnoha skvělými rockovými hity na kontě (například jejich klip k „All New Generation“ zhlédlo na kanálu Youtube již téměř 170.000 diváků). Hudba je samozřejmě směs hard rocku a glam metalu s důrazem na údernost a melodii. Od vydání debutového alba v roce 1999 „Backstreet Anthems“, které produkoval Gilby Clarke z Guns´n´Roses, spolupracuje Alexx na psaní nových skladeb často s Keri Kellim, kytaristou skupiny Alice Coopera. Pravidlem zústává, že se na každé desce SHAMELESS objeví spousta hvězdných hostů, mezi kterými nechybí například bývalý člen Kiss Bruce Kulick, Tracii Guns, Chris Holmes z WASP a téměř vždy bubeník Eric Singer (KISS, Alice Cooper), který stál u vzniku kapely. Hodně let byl členem také zpěvák Steve Summers z amerických Pretty Boy Floyd. Do Prahy přijedou SHAMELESS představit své novinkové album po kterém je pojmenované i jejich současné „Beautiful Disaster Tou 2014“.

www.shamelessrock.com


Třetí partu tohoto večera není potřeba až tolik představovat, protože snad každý český rockový fanoušek zná Vlastu Henycha,který byl 25 let frontmanem kultovní metalové skupiny Törr. Vyprodukoval s ním 13 alb a v roce 1993 byl součástí projektu Zemětřesení (spolu s Milošem Dodo Doležalem, Štěpánem Smetáčkem a Alešem Brichtou). Když se situace v Törru shoršila natolik, že skupinu po čtvrt století opustil, začal v tichosti a v klidu budovat vlastní projekt a v roce 2011 s přichází s debutovým EP „Psychonaut“. Nové seskupení dostává po svém „otci“ název HENYCH 666 a kromě hudby, která přirozeně navazuje na tvorbu Törru a pohybuje se na hranici metalu a hard rocku, je součástí vystoupení i originální image a show.

www.henych666.cz


Videa FATAL SMILE:
Welcome to the Freakshow
"S.O.B."
Run For Your Life
Like a Rockstar


Videa SHAMELESS:
Queen 4 A Day
Lick It Up


Video HENYCH 666:
zakrev

http://futurum.musicbar.cz

Info: 602 387 290

Zveřejněno: 06. 04. 2014
Přečteno:
2922 x
Autor: Tomáš | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář