Nejbližší koncerty
  • 31. 03. 2023Dead Daniels pokřtí na lodi Kamina nové album Volume3!
  • 01. 04. 2023Pekelný apríl ve sluji.Vystoupí: STORMCROW - alpin black ...
  • 01. 04. 2023Drazí přátelé, zveme vás oslavit apríla do klatovského Fa...
  • 05. 04. 2023HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S. + ...
  • 07. 04. 2023Na Velký pátek, kdy došlo k likvidaci Ješíše, vystoupí v ...
  • 07. 04. 2023Narychlo zPUNKtovaná akce na volný velikonoční PÁTEK (ano...
  • 09. 04. 2023Předvelikonoční nesvatá bohoslužba ve sluji! Vystoupí : M...
  • 14. 04. 2023První ročník Pražského psychedelického festivalu. Můžete ...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

Na otázky odpovídal Hirax, kytarista nové slovenské kapely.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro její vznik?

RAMCHAT som založil po mojom odchode z Lunatic Gods niekedy na jar 2013. Názov patrí jednému slovanskému Bohu, ktorého myšlienky sa mi páčili. Vyberám napríklad tieto: "Nechoďte za Tmou, ale choďte za Svetlom, lebo idúci za Tmou zhynú bezčasovo. Nepočúvajte tých, ktorí nabádajú ku Krivde, ale počúvajte tých, ktorí nabádajú k Pravde. Nepočúvajte tých čo hovoria, že život je konečný, lebo oni sami nevedia o čom hovoria."
A prečo som založil RAMCHAT? Tvorím rád, milujem hranie v kapele, necítim ešte potrebu odísť zo scény, je to jeden z koníčkov, ktoré ma dobíjajú.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?


Viťo Kotrík (gitara) a Michal Golbiško Goldenberg (bicie) hrali či hrajú v Proteste a Odpade, Spevák Lečo ešte hrmí na gitare a spieva v Beyond Flesh, basák Richardus hrá aj v Lunatic Gods. Vek sa pohybuje od 33 rokov do 43 rokov.

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

Prvá časť sa nahrávala v jednom martinskom štúdiu, mix a mastering prebehol v moravskom Shaarku. Ďalšie piesne pôjdeme nahrať opäť do Shaarku, posledné experimentovanie mi bolo dosť veľkou skúsenosťou, že pokiaľ je človek spokojný, nemá experimentovať.
Debutove CD „Bes“ vyšlo v  120kusovom náklade. Je to skôr zberateľská raritka, ktorá už je takmer vypredaná. Zostalo nám nejakých 20 kusov. Kúpiť sa dá v HIRAX Shope, ktorý posiela aj do Čiech (CD RAMCHAT „Bes“ http://www.hiraxshop.sk/hudobne-nosice/cdr/shop-72001/ramchat )
Ako nahrávanie dopadlo si môžete vypočuť cez naše klipy: „Mor ho!“ http://www.youtube.com/watch?v=U53gY5x5ifE alebo „Údolie šialenstva“ http://www.youtube.com/watch?v=eAznF7QPLjs

Texty – proč jste rozhodli zpívat slovensky..., kdo je autorem slov, jaká témata volíte?

Už posledné dva albumy LG som textoval v slovenčine. Preto, lebo je to naša reč, je nádherná a v žiadnom inom jazyku by naše posolstvo nenabralo takú energiu, ako v slovenčine. Texty píšem ja.
Spievame o slovanstve, o našich koreňoch, predkoch, zvykoch, prírode. Je čas, aby sme pochopili, že ak nenadviažeme na stratenú niť, pripravíme sa sami o veľa energie. Aj ako národ, tak aj ako jednotlivci.

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?

Logo vytvoril spevák Lečo, obal debutu „Bes“ jeden náš kamarát. Grafika? Je to súčasť kapely, áno, ale prvoradá je muzika. Len a len muzika. Image, logá, fotky, sú len machrovanie. Ja viem, že „metal“ je už desaťročia naprogramovaný hlavne cez imidž, je to priam divadlo, ale u nás je image na nižšej priečke dôležitosti. Najdôležitejšia je hudba a texty.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Určite hlavne black metalové kapely, a čím sú viac z Východu, tým lepšie. Radšej ruskí, polskí či rumunskí bratia vyznávajúci hodnoty Slovanov, ako severania spievajúci o soboch...

Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?


Nie. Dopredu sme vedeli, aká bude naša cesta - samovydanie, raritná edícia a šup ho znova do štúdia nahrať ďalšie miničko...

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

Na to, že sme začali koncertovať na jeseň a zahrali sme už šesť koncertov, tak sme spokojní. Teraz nás čakajú dva predskakovania U.D.O., jeden zahráme v Košiach pred Negura Bunget. Dátumy sú tu: 8. 2. 2014, Bratislava, IMC klub, U.D.O. + RAMCHAT, 9. 2. 2014, Banská Bystrica, Ministry, U.D.O + RAMCHAT, 19. 3. 2014, Košice, Colloseum, RAMCHAT + NEGURA BUNGET + GALADRIEL., 22. 3. 2014, Žilina, Smerr pub alebo Boonker Club, Dragon fest, RAMCHAT + GOD DEFAMER, CRUADALAH, PORFYRIA, VESNA, SUBURBAN TERRORIST, LACRIMA.

Máte ambice ukázat se v zahraničí?


Zahráme tam, kde budeme mať zahrať. Našim snom je Rusko, ale všetko bude, ako má byť. Je dobré nás sledovať na našom portály http://bandzone.cz/ramchat, kde sme sa stali za rok 2013 tretím objavom Bandzone. To je na metalovú kapelu megaúspech. Fans, vďaka!!!

Plány do budoucna...

Nahrať druhé Mini CD, potom tretie a všetky tri potom ucelené vydať na jednom lisovanom debutovom CD. Práve dopredávame aj naše druhé trika s motívom „Bes“: http://www.hiraxshop.sk/tricka/panske-potlacane/shop-72038/ramchat-02 Keď sa dopredajú, ako sa stalo s prvým motívom „Hlaholenie“, spravíme ďalší motív. Trika taktiež nedorábame, všetko to budú raritné a po dopredaní nezohnateľné veci.

Ďakujeme za podporu, Hirax / RAMCHAT

http://bandzone.cz/ramchat

Zveřejněno: 03. 02. 2014
Přečteno:
3745 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář