Nejbližší koncerty
  • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
  • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
  • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
  • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
  • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
  • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
  • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
  • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

Vikinští bojovníci Amon Amarth na svém turné společně s Impious a Disillusion dobudou Prahu jako před několika set lety jejich předkové...

Dlouhých předlouhých 12 let existují severští vikingové Amon Amarth. A jejich historie je více než pestrá, pět alb, několik EP a demáčů. Již od začátku se odlišovali texty i muzikou. Texty jsou inspirovány severskou mytologií a muzika se nese v agresivních, ale přesto melodických vodách. Prostě při poslechu Amon Amarth na vás dýchne sever a když nejste připraveni strhne vás. Turné jehož součástí je i koncert v Praze se jmenuje "FATE OF NORNS EUROPEAN TOUR 2004", dle názvu poslední (páté) desky. Amon Amarth se drží svého vytyčeného stylu a nemíní uhnout. Pro někoho ?žádný vývoj?, pro druhé vypilování dokonalosti. Určitě, ale bude stát za to je vidět na živo, neboť songy typu Bleše for ancienit gods stojí za to i ?vidět?.

Jako hosty si Amon Amarth na své turné pozvali švédy Impious a němce Disillusion. Švédové Impious právě vydali album ?Hellucinate?. Už od začátku od svého zrození produkují thrash death. Konkrétněji řečeno jde o melodický death metal, ale mnohem extrémnější povahy než by jsme od švédů čekali. Současně do své muziky míchají kořeny thrash metalu z našeho kontinentu. Pokud vám jejich jménu nic neříká ? zárukou kvality mohou být čtyři alba a deset let existence.

Němci Disillusion jsou taktéž na scéně již jednu dekádu. Jejich cesta na Slunce byla však trochu složitější. Po několika demáčích si na vlastní náklady v roce 2001 vydali EP ?Three Neuron Konga? a hned následující rok se chytli u Voice of life rec. se singlem ?The Porter?. To je doslova katapultovalo. Další a již dlouhohrající desku jim vydali samotní Metal Blade records. Jmenuje se ?Back to the times of Splendor?. Protože Disillusion nikdy nehráli jeden vyhraněný styl muziky ani toto album takové není. V podstatě se při jeho poslechu můžete dočkat death metalu s doomem, prvky vážné hudby a vokální pestrosti.

Pondělí 18.10.2004 - Praha - Klánovice, Black PesAMON AMARTH (Swe), Impious (Swe), Disillusion (Ger)

Více informací o koncertě a kapelách:

www.amonamarth.com

www.impious.net

www.desillusion.de

www.shindy.cz


Zveřejněno: 13. 10. 2004
Přečteno:
3404 x
Autor: Manafob | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář