Nejbližší koncerty
  • 25. 03. 2026Australská celtic-punková senzace The Rumjacks, která se ...
  • 25. 03. 2026Ve středu 25. 3. 2026 se v Rokáči poprvé představí maďars...
  • 26. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 27. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 28. 03. 2026Metal Pilgrims znovu otevírají brány temnoty. Po téměř vy...
  • 28. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 01. 04. 2026Extrémní black metalový večer v podání německých kapel!
  • 01. 04. 2026Úvodní koncert turné ANCST a MÄRNØ
DYING PASSION - Skylor

TERROR (USA) BORN FROM PAIN (HOL) STICK TO YOUR GUNS (USA) TRAPPED UNDER ICE (USA) Čtvrtek 28.05.2009 EXIT Chmelnice, Praha Neděle 31.05.2009 RANDAL Club, Bratislava

Během jednoho měsíce se v Česku a na Slovensku představí hned dva z čelních představitelů současné světové hardcorové scény. První z nich jsou HATEBREED, kteří dorazí v rámci evropského turné na přelomu června a července, ale ještě předtím přivítáme jinou zaoceánskou pecku, kterou není nikdo menší, než kalifornská formace TERROR.
Jejich česko-slovenská vystoupení se uskuteční 28.května v Praze a 31.května v Bratislavě. Společně s TERROR se představí kapely BORN FROM PAIN, STICK TO YOUR GUNS a TRAPPED UNDER ICE.

 Kapela TERROR vznikla v roce 2002 v Los Angeles a od samého počátku na sebe strhla pozornost svou hudbou, která je dokonalou směsicí „old school“ HC, thrashe a punku. TERROR jsou známi tím, že sveřepě odmítají jakékoliv hudební módní vlivy a s neústupností sobě vlastní si jedou svojí cestou, aniž by se museli ohlížet napravo nebo nalevo. Paradoxně i přes jasnou stylovou vymezenost, kam nepatří žádné trendové parádičky, jsou TERROR kapelou, těšící se masové přízni mladého publika, které ji společně s HATEBREED uznává jako hlavní ikonu moderní hardcorové scény. Nahrávky „One With The Underdogs” (2004), “Lowest Of The Low” (2005) a “Rhythm Amongst The Chaos” (2007) vykoply kapelu do popředí zámořské a později i evropské scény, přičemž popularitu si poctivě budovali také proslulými živými vystoupeními, která jsou obvykle plná stagedivingu, circle pitů a dalších podobných radovánek. Bez přehánění lze tvrdit, že na svých koncertech dokáží, jako jedni z mála, navrátit mezi fanoušky původní srdečnou atmosféru hardcorových akcí, která jakoby už z koncertních sálů pomalu vyprchávala. TERROR tak v kladném smyslu navazují na práci svých uznávaných a vzývaných kolegů jako jsou CRO-MAGS nebo AGNOSTIC FRONT a pokračují tak ve směřování původní hardcorové linie. Na jaře minulého roku jim vyšla dosud poslední deska s názvem „The Damned, The Shamed“ (Century Media), která se bezpochyby stala jedním z nejvýznamnějších počinů uplynulého roku. A právě novou desku budou, společně se starými peckami, prezentovat TERROR i na stávajícím evropském turné.

 Společně s TERROR se představí trojice kapel v čele s dobře známými BORN FROM PAIN, kteří snad už musí mít díky svým častým tuzemským návštěvám český pas. Tak jako tak se jedná o kapelu, kterou lze vidět opakovaně, aniž by to jakkoliv poznamenalo zážitek z jejich vystoupení. Jejich hudba tradičně vyznívá nejlépe při živých vystoupeních, kdy naplno vyzní kombinace energického hardcoru a metalových prvků, díky níž si Holanďané za uplynulých deset let získali bezpočet oddaných fanoušků. Kapela bez výraznějších známek újmy přežila i výměnu na citlivém postu zpěváka, kterým se po odchodu Ché Sneltinga nakonec stal bývalý basák Rob Franssen, který se podílel i na dosud posledním albu „Survival“ z minulého roku.

 Američany STICK TO YOUR GUNS jsme mohli naposledy vidět minulý rok v Abatonu, kde vystoupili v rámci „Hell On Earth Tour“ a svým old school HC-punkovým nářezem tehdy zasáhli drtivou většinu přihlížejících. V minulém roce jim u Century Media vyšla deska „Comes from the Heart“, kterou budou propagovat i na stávajícím evropském turné.

 Další Amíci, tentokráte z Baltimoru, TRAPPED UNDER ICE otevřou svým setem celý koncertní blok. Tato relativně mladá kapela má za sebou EP „Stay Cold“, které jim vydal label Reaper Records a na němž najdeme 6 záseků nekompromisního a brutálního HC. Sama kapela se hlásí k odkazu kapel jako Crown Of Thornz nebo Breakdown. 
 
 Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion, více info na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

Související linky:
www.myspace.com/terror
www.myspace.com/bornfrompain
www.myspace.com/styg
http://www.myspace.com/underdaice
www.obscure.cz
www.gnwp.cz


Zveřejněno: 16. 05. 2009
Přečteno:
3737 x
Autor: Orbb | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář