Nejbližší koncerty
  • 19. 04. 2024Drom, Bullfrog, Mayon
  • 20. 04. 2024Kapela Bloody Obsession a Barrák music club pořádají třet...
  • 20. 04. 2024DROM, MAYON, DRUTTY
  • 22. 04. 2024DEAF CLUB (USA) + FUCK MONEY (USA) + DECULTIVATE + SKIPLIFE
  • 23. 04. 2024Joshua Zero (UK) & Wczasy (Pol) & Blue Chesterfield > 23....
  • 23. 04. 2024Výjimečný kytarista a hudebník, několikanásobný držitel B...
  • 26. 04. 2024OBSCENE EXTREME WARM UP TOUR 2024 - tentokrát za účasti I...
  • 26. 04. 2024The Stubs (PL) + Arrogant Twins + Neuro Bats
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

PAŘÁT #22 60 stran, vydáno 15.9.2007

Nejlepší tuzemský hudební plátek se stále drží a dokonce vychází v předem stanovených termínech. Opět s přiloženou CD kompilací (recenzi příště) a s velice zdařile graficky vyvedenou obálkou, která tentokrát patří Blackoshovi a jeho kytaře. Tím je zřejmé, že obvyklý megarozhovor absolvoval tentokrát výrazný kytarista a někdejší tahoun Root. A rozhovor je to velmi zajímavý, odpovědi Blackoshe jsou hodně upřímné a bez vytáček odpovídá i na nepříjemné Herdronovy šťouravé dotazy. Z celé řady rozhovorů bych pak vyzdvihl alespoň ty nejzajímavější – nejen zásluhou dobrých otázek, ale hlavně schopností tázaných odpovídat podrobně a (snad mě zase někdo nebude pranýřovat) inteligentně. Takže taková Panychida nebo Translunaria – to je radost číst. Druhým extrémem je výpověď Ioannese z Interitus – sorry, ale tohle bych raději ani neotiskl a někdo mě takhle odpovídat na hromadu dotazů, byl bych pěkně zpruděnej. Angličané Serotonal vydávají u Metal Breath starší materiál a odpovědí se zhostil sám Darren White (kdysi Anathema). Zbytek tak nějak standard, po dlouhé době se prezentují třeba Martyrium Christi, Sezarbil nebo Everlasting Dark. Pro úplnost ti ostatní: Inhumate, Spasm, Tábor radosti, Pergamen, Long Pig, Mäso, Abstrakt Essence, Le Scrawl, Blood Duste, Eluveitie a Grodhaisn prod.

Recenzí jako vždycky halda, sestava recenzentů neměnná a kvalita setrvalá.

Další rubriky už mají také v Pařátu nějaký čas své místo. Podrobná historie kapely je tentokrát vystřídána ještě podrobnější historií Open Hell Festu a jsem zvědavej, jestli se najdou jedinci schopní ty moje kecy přečíst až do konce (smích). Ale vlastně i na historii kapely došlo, Moriorr ji ale nemá tak bohatou, takže zabírá sotva dvě strany. Rozhovor se slečnou stojící za firmou Gothic Habitus poodhalí pozadí vášně k látkám a gotickému oblékání, Za hudební clonou tentokrát majitel DT Rock pubu v ČB. Nechybí ani úchylci, tentokrát vraždící milenci. Novinkou je anketní otázka, která mi moc vtipná nepřijde, naopak Pazúry mi tentokrát celkem sedly (Halbi).

Závěr patří řádce reportů z letních veselic v pořadí AFOD, Kaltenbach, Noc plná hvězd, Obscene a Brutal Assault. No, někde jsem Herdrona potkal a je mi záhadou, jak nakonec mohl nějakej report vůbec vyplodit (smích). Naštěstí je tady Fobia a online reporty (smích). Jo, a ještě se musím ohradit vůči větě „o elitě z nejmenovaného webzinu, která by rozchlastala i abstinenta…“ (smích).

No, stejnou větu už jsem použil na závěr recenzí na Pařát několikrát, tak to vezmu tentokrát zkrátka. Pařát je nejlepší časopis v České republice a kdo ho nekoupí, ten prohloupí.

http://www.paratmagazine.com


Zveřejněno: 06. 10. 2007
Přečteno:
3398 x
Hodnocení autora:
9 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář