Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
OBSCENE EXTREME 2024

středa 26.04.2006, prostor Black Pes, Staroklánovická 204, Praha – Klánovice, NILE, Yyrkoon, Psycroptic, Sarcom, Tisková zpráva o koncertu

Další koncertní deathmetalovou lahůdku přichystala agentura Shindy Productions na konec dubna. Do klubu Black Pes se přijedou představit dobře známí milovníci egyptské historie Nile a přivezou s sebou dvě další zajímavé kapely.           

Kapelu Nile založil v roce 1993 kytarista a zpěvák Karl Sanders spolu se dvěmi dalšími nadšenci v oboru egyptské historie a kultury. Jejich koníček se samozřejmě odrazil i v hudební tvorbě, technický deathmetal byl od počátku protkán východními motivy a stejnou tématikou se ve svých textech zaobíral také Sanders. Opravdový začátek kapely se ale datuje až o tři roky později, kdy Nile podepsali první nahrávací smlouvu a přijali do svých řad dalšího kytaristu a zpěváka Dallase Toler-Wadea. O rok později kapela přestoupila po křídla věhlasného labelu Relapse Records a u něj také vydala své první dlouhohrající album s názvem Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka. Hutné kytarové riffy, technická sóla, drtící rytmika, trocha egyptské exotiky a vokální trojzápřah se staly brzy poznávacím znamením Nile.

Na úspěch alba navázalo více než roční světové turné. Po jeho skončení vznikla v dlouhých a těžkých porodních bolestech další deska Black Seeds of Vengeance (2000), na které kapela dále rozvinula své originální pojetí hudby ve vynikajících epických kompozicích. Opět se roztočil koncertní kolotoč a po ukončení jízdy o dva roky později vzniklo v pořadí třetí album In Their Darkened Shrines. Doposud poslední deska Nile spatřila světlo světa v roce 2005 a nese název Annihilation Of The Wicked. Právě toto album přijedou Nile představit do Čech.

Kromě Nile v Black Psu vystoupí také francouzští deathmetalisté Yyrkoon, jejichž hrubozrnný death metal jistě zaujme fanoušky tohoto žánru.. Yyrkoon fungují od roku 1998 a doposud mají na kontě čtyři studiová alba. V letošním roce se na pultech objevila velmi zdařilá novinka Unhealthy Opera, která bude jistě tvořit podstatnou část klánovického vystoupení.

První zahraniční kapelou večera budou AustralanéPsycroptic. Jedná se už o druhé jejich vystoupení v Praze během dubna, poprvé otevírali Psycroptic hlavní pódium na nedávno přoběhlém festivalu No Mercy v Abatonu. Psycroptic provozují technický death/grind vysoké kvality a i oni mají na kontě ještě čerstvé album v Abatonu. Psycroptic provozují technický death/grind vysoké kvality a i oni mají na kontě ještě čerstvé album Symbols Of Failure, které vyšlo na začátku letošního roku.

Domácí barvy budou ještě navíc hájit pražští death metalisté Sarcom.

Koncert trojlístku Nile, Yyrkoon a Psycroptic se uskuteční ve středu 26. dubna od 19,00. Akci pořádá Shindy Productions, více informací na shindy.cz..

Související linky:


Zveřejněno: 22. 04. 2006
Přečteno:
3475 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář