Nejbližší koncerty
 • 31. 03. 2023Dead Daniels pokřtí na lodi Kamina nové album Volume3!
 • 01. 04. 2023Pekelný apríl ve sluji.Vystoupí: STORMCROW - alpin black ...
 • 01. 04. 2023Drazí přátelé, zveme vás oslavit apríla do klatovského Fa...
 • 05. 04. 2023HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S. + ...
 • 07. 04. 2023Na Velký pátek, kdy došlo k likvidaci Ješíše, vystoupí v ...
 • 09. 04. 2023Předvelikonoční nesvatá bohoslužba ve sluji! Vystoupí : M...
 • 14. 04. 2023První ročník Pražského psychedelického festivalu. Můžete ...
 • 14. 04. 2023Prožitek blízké smrti... Tma a na konci tunelu světlo...
F.O.B. - Outside The Palace Walls

lathe cut LP 2020, vlastní náklad / hardcore/punk / Česko

Horní Bečva v okrese Vsetín je taková dědina o pár desítkách chalup, roztahaná na celkem hodně kilometrech čtverečních podél toku řeky Bečvy, o jejímž znečištění proběhlo nedávno v médiích několik nechvalných zpráv. A právě odtud pochází kapela BACKFLIPING DOG, moje hornobečvanská nejoblíbenější (úsměv), která letos oslavila sedmnácté výročí své existence a k němu si pořídila dárek – ručně vyřezávané LP v omezeném nákladu 30 kusů, které bylo v srpnu pokřtěno v Ostravě.

Deska obsahuje materiál ze starších nahrávek, konkrétně z dema „Signum Diabolicum“ (2006), CD „Alter Ego“ (2008) a splitka s HUMAN FAULT (2014). Takže do úplného výčtu diskografie pak chybí jen split LP s THE BREED (2016). Výběr z těchto starých materiálů prošel kompletním zvukovým remasteringem v Davos studiu, právě pro potřeby tohoto vinylu.

Nachází se zde patnáct skladeb, takže si neznalý posluchač může utvořit celkem jasnou představu o vývoji kapely. Od prvotních infantilních agro punkových hopsaček („Blbeček“) s celkem infantilními říkankami místo textů („Král sklepa“), až po vyzrálejší formu punk/hardcore („Sám proti sobě“, „Mosty“) s texty, které mají co říct a v jistém ohledu jsou pořád aktuální („Fízlovský stát“).

Barevný obal, na němž je poupravený znak výše zmíněné beskydské obce, je rozevíratelný a bohužel jednostranný (uvnitř jsou krom podpisů členů i QR kódy pro stažení digitální verze), takže mi u nosiče tohoto typu chybí nějaká přidaná hodnota. Třeba něco o historii kapely, texty, informace o nahrávkách nebo proč byly vybrány zrovna tyto skladby. Takhle je to jen jakási poloviční práce, škoda.

Závěrem musím na jednu stranu říct, že hudebně se nejedná o nic světoborného (to mi zas ogaři dají pokuřit, až to budou číst). Tohle je jen exkurze do historie jedné kapely, která asi nikdy nebude slavná, a proto se tento kousek asfaltu nestane raritním sběratelským artiklem, ale pouhou památkou. A o to by na straně druhé mělo jít především. Takže spíš vyhlížím nový materiál!

Seznam skladeb:

 • Strana A
 1. Petrovy kameny (2006)
 2. Blbeček (2006)
 3. Life Is A Lie (2006)
 4. Diskofil (2008)
 5. Sám proti sobě (2008)
 6. Hovado (2008)
 7. Fašo (2008)
 8. AlterEgo (2008)
 • Strana B
 1. Bečva separatist (2008)
 2. Král sklepa (2008)
 3. Revoluce od stolu (2014)
 4. Mosty (2014)
 5. Poslední z nás (2014)
 6. Vymítač Boha (2014)
 7. Fízlovský stát (2014)

Čas: 34:58

Sestava:

 • Ian Kristofson – zpěv
 • Daniel – kytara
 • Ondřej – kytara
 • Dušan – basa
 • Denis – bicí

ROZHOVOR bude

Facebook
Bandzone
Bandcamp

 


Zveřejněno: 27. 11. 2020
Přečteno:
875 x
Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

03. 02. 2023 19:28 napsal/a Peťan
Sběratelský artikl
Raritní, sběratelský artikl je hrozně individuální určit co je a co není, jelikož tohle přeci vnímá každý po svém. Může to být jak známá / neznámá, stará / nová deska, nahrávka. Dotyčný recenzent by se měl držet toho, co drží v ruce, než spekulovat co bude, nebude. Spousta kapel je slavných, známých (každý si slávu představuje jinak), přitom v začátcích nikdo nevěděl, zdali budou slavný nebo ne, proto mi přijde zbytečné toto uvádět. Působí to poté na mne nepříliš pozitivním dojmem v závěru recenze, lépe řečeno, těžko říci jaký byl záměr sepsat recenzi, zdali kladný nebo záporný. Za sebe mohu říci, deska je v pohodě, poslouchá se velmi dobře, celé to má drajf a neztrácí na síle, je dobrá na oddych.
29. 11. 2020 14:20 napsal/a Jindra
to CPT
Troufám si říct, že Bury má region kolem Rožnova p. R. hudebně velice dobře zmapovaný (viz Buryzone 24) a výše zmíněnou recenzí (ať už je jakákoliv !!!) ví do čeho jde. Tvoje zmínky o listí a sopelu demonstrují duševní nevyzrálost. Kašpar je tady jenon jeden, zkus hádat cépétéčko.
29. 11. 2020 09:38 napsal/a Johan
Recenze
Tragédie je příspěvek CTP. Moc často na podobné nesmysly nereaguji, ale dnes se mi zrovna chce... V té recenzi je všechno, co je potřeba. Kdo má zájem, jistě si někde může poslechnout, o co jde hudebně i textově, v recenzi je to sice krátce, ale jasně uvedeno. Stejně tak zvuk, obal, pár zajímavostí... Co se týče Horní Bečvy, tak netuším, co je na popisu blbě. Podle údajů na netu jde o obec, která se nachází na dvakrát tak velké rozloze než nejmenované město s podobným počtem obyvatel nedaleko od mého bydliště. Jinak recenze zároveň plní (vždycky!) informační funkci, dává lidem na vědomí, že něco vyšlo, v tomto případě raritka, o které se nejspíš moc neví.
28. 11. 2020 15:30 napsal/a CTP
Tragedie
Takze tato recenze mi vyzni jako ucinena tragedie. Tedy presneji receno recenze a autor. Uz uvod kde autor popisuje Horni Becvu jako vesnici o par barácich, stoji za to. Clovek ma pocit, ze je to snad jedine misto v republice kde je incest z duvodu izolace legalni. O dalsimu popisu ani nemluve. Obal je k nicemu a tak rikajic zbytecny, Hudba-je tragedie, texty infantilni az na vyjimky. Takze nam z toho jednocnacne plyne "tuhle kejdu si nekupujte, nestoji to za nic" Tak proc to pises, kaspare? Bez travit svuj drahocenny cas treba zametanim listi v prikopu. To bude rozhodne prospesnejsi nez tenhle sopel.