Nejbližší koncerty
  • 25. 03. 2026Australská celtic-punková senzace The Rumjacks, která se ...
  • 25. 03. 2026Ve středu 25. 3. 2026 se v Rokáči poprvé představí maďars...
  • 26. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 27. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 28. 03. 2026Metal Pilgrims znovu otevírají brány temnoty. Po téměř vy...
  • 28. 03. 2026Dodávkou pobliTOUR: ◉ MANKURT - nekonzistentní metal/nois...
  • 01. 04. 2026Extrémní black metalový večer v podání německých kapel!
  • 01. 04. 2026Úvodní koncert turné ANCST a MÄRNØ
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.

Hradecká kapela Metanol potěšila již podruhé toto léto své fanoušky novým singlem. Po šlapavém songu “V zajetí” přichází s dojemnou baladou “Procitáš”, jejíž vydání stejně jako u prvního zmíněného singlu doprovodila videoklipem.

Ten svým příběhem dojal nejednoho tvrdého rockera a rockerku. Vypráví o dceři (Adéla Valůšková) a matce (Lenka Vybíralová), které procházejí rodinnou krizí po smrti otce (Stanislav Vybíral). Neustálé rozepře a hádky vedou k útěku dcery z domova. No a jak to celé dopadne se můžete podívat už nyní na YouTube.

VIDEO: https://youtu.be/XsWo3EDinEo

Písní “Procitáš” kapela Metanol opět ukazuje, že se nebojí jít až na samou hranici metalového žánru a že má rozhodně co nového nabídnout tomuto odvětví muziky u nás. Tvrdé, hutné refrény se ladně prolínají do jemných slok, takže si skoro ani nevšimnete, že píseň je tu prakticky rapová, tu rocková a tu metalová. Kluci vsadili na jistotu v hudební produkci, o kterou se opět postaral Martin Holly Hollandr a je třeba říct, že tahle spolupráce zkrátka šlape jako hodinky.

Nová tvorba Metanolu baví, čehož je důkazem i sílící fanouškovská základna a dobré ohlasy z koncertů. No a s novými singly se už i množí otázky, co plánuje kapela do budoucna a jestli náhodou už není na cestě třetí studiové album. Z kapely máme informace, že nová hudba se prakticky neustále tvoří a kluci už jsou netrpěliví až ji budou moci vypustit do světa. S konkrétní odpovědí na tuto otázku si ale ještě budeme muset počkat a věříme, že až to přijde, bude to stát za to.
 


Publikováno: 25. 09. 2024
Autor: Johan

Fotogalerie