Nejbližší koncerty
  • 23. 05. 2024Fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZ...
  • 24. 05. 2024MORTHYMER Mysteriózní persona, které dali život členové ...
  • 25. 05. 2024Warm-up festivalu Pod parou míří i do Ostravy! Vystoupí T...
  • 25. 05. 2024Koncert The Exploited se ze zdravotních důvodů bohužel po...
  • 27. 05. 2024NO FUCKER - d-beat & rawpunk z New York City, známý mj. d...
  • 29. 05. 2024Violent Way (USA) + Remdik (SK)
  • 31. 05. 2024Ráďa & Pepča proudly present: "Jen pro ten dnešní den sto...
  • 03. 06. 2024HIGH ON FIRE (USA) + REPELENT SS
HUSMAN FEST

Česká hardrocková kapela Red Baron Band vydává druhý singl "Without You" z připravované desky "Last Chance" u britského vydavatelství.

Vydání druhého singlu s písní "Without You" doprovází videoklip, na YouTube, který už během pár dní zhlédlo přes 65 tisíc fanoušků. Posluchači najdou skladbu na všech hlavních streamovacích platformách jako Spotify, Apple Music a další. Píseň "Without You" s výrazným slide kytarovým rifem a refrénem odkazuje na to nejlepší z jižanského rocku a blues rocku. Skladba pojednává o tenké hranici mezi závislostí na lásce nebo alkoholu. 
 

Kapela Red Baron Band se na české rockové scéně pohybuje od konce roku 1993 a v současnosti míří i na mezinárodní trh, což zpečetila smlouvou s britským labelem Roulette Media. Úspěch slavil už první singl k protiválečné skladbě "Victoria". Videoklip k této skladbě, se dostal do vysílání radiostanic ve Velké Británii, USA, Columbii, Německu, Česku a dalších zemích.

Kapelu tvoří čtveřice: Marika Postlerová (zpěv), Paul Kowacz (kytara a zpěv), Jiří G Rubeš (baskytara) a Radek Horník (bicí). Dva členové kapely mají za sebou i společná vystoupení a nahrávání se světovými hudebníky, jakými jsou Chris Jagger (bratr Micka Jaggera z Rolling Stones), Leo Lyonse (Ten Years After), Fernanda Saunderse a Lisu Ramey.

Skladba „Without You“ je postavena na výrazném slide kytarovém rifu a chytlavém refrénu. Píseň zdobí i zajímavé krátké kytarové sólo, nahrané na dvě různé kytary a také elektrické piano, na které hraje kytarista Paul Kowacz. "Without You" je jednou z deseti skladeb, které se objeví na albu "Last Chance". To vyjde 5. 5., bude se jednat o páté album kapely, datum je zvoleno ryze symbolicky. Fanoušci mohou očekávat vyvážený mix rychlých i pomalejších písní. Skupina vytvořila unikátní a různorodou desku, která vzdává hold klasickým rockovým kapelám a zároveň se posouvá za hranice žánru. Všechna hudba a texty jsou z dílny členů kapely Red Baron Band.

Hudební fanoušci mohou sledovat Red Baron Band na sociálních sítích a navštívit webové stránky kapely, kde najdou více podrobností o novém albu i termíny nadcházejících koncertů. Na nich kapela představí své dlouho očekávané nové album. 

„Cítíme, že se nám podařilo natočit velmi silné a pestré album. Doufáme, že všem přinese radost tak jako nám,“ říká frontman kapely Paul Kowacz. Křest alba proběhne 10.6. 2023 v Malostranské Besedě v Praze. 

www.redbaronband.cz
FB: Red Baron Band | Prague | Facebook
YouTube: https://www.youtube.com/…nel

 


Publikováno: 25. 03. 2023
Autor: Mikael

Fotogalerie