- Obscene Extreme Festival 2026 – info
- ETEF 2026 (BLAZE BAYLEY, PESTILENCE, RUÏM, EMBRIONAL , VITACIT, JORDSJUK ad.) - info
- BRUTAL ASSAULT: Finská legenda WALTARI oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie s velkým orchestrem - info
- METAL!!! 2026 - info
- 35 let DISFIGURED CORPSE (+ SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH, FLESHLESS aj.) - info
- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 14. 05. 2026Pyrexia (USA), Defleshed (Sweden), Hate (Poland), Pentacl...
- 15. 05. 2026Deloraine zahrají velký dvouhodinový koncert s novou show.
- 16. 05. 2026Polská zčernalá krev se rozlije v Mladé Boleslavi. Vysto...
- 16. 05. 202616.5. / LIBEREC / AZYL / 20:00 PUNK ROCK SHOW!DEAD POLLY...
- 16. 05. 2026OSTRAVA / ROCK HILL / 16. 05. 2026 INNOXIA CORPORA M...
- 16. 05. 2026VICIOUS RUMORS (USA) Legendární Geoff Thorpe, kmotr Ba...
- 20. 05. 2026Busking Párty 2026 #1 – Motherhood (can) & Selve (aus) + ...
- 21. 05. 2026Legendární japonská black/thrash metalová kapela Abigail ...

NANTOKANARU s novým EP
„Nantokanaru je postmoderní rockový mišmaš. Všechno dohromady… A dohromady dobře: umně pracují s rytmikou, s melodií… Jen je třeba poslouchat“
Toto napsal MusicServer.cz o debutu Nantokanaru, jehož produkci přirovnal ke kapelám jako A Perfect Circle nebo Alice In Chains. Díky syrovému, katarznímu zvuku a provokativně pojatým koncertům se Nantokanaru etablovalo jako jedna z nejzajímavějších alternativních kapel v České republice. O deset let později se česko-americký kvintet vrací s novým zpěvákem, videoklipem a třípísňovým EP, vydaným před nadcházejícím 2. albem.
NOVÝ SINGL
Singl s názvem Emotional Damage Wreckage pojednává o sklíčenosti emocionálně rozervaného jedince v betonové džungli tokijské megalopole. Inspirována zkušenostmi kytaristy Igora Pruši během jeho desetiletého pobytu v Japonsku, tato skladba kombinuje melancholické vokály a klasické kytarové motivy s těžkotonážními riffy a emotivními výbuchy hněvu. Emotional Damage Wreckage je ústřední skladbou nového eponymního EP Nantokanaru. Toto EP zahajuje japonsky zpívaná skladba Omatsuri – energický otvírák, který experimentuje s folklórním popěvkem v japonské pentatonice na pozadí synkopovaných odrážek a nekonvenčních zvukových textur. Celé EP pak uzavírá introspektivní poloakustický hymnus In The Light, ve kterém hostuje smyčcové trio členů České Filharmonie. Texty skladeb nabízejí kritickou reflexí současné společnosti, kultury a mezilidských vztahů z pohledu hlavních skladatelů Igora Pruši a Dereka Saxenmeyera, kteří strávili více než dekádu jejich života mimo domovskou zemi.
NANTOKANARU
je česko-americká alternativně-rocková kapela založená v roce 2007 klasickým kytaristou a japanologem Igorem Prušou. Nantokanaru se zapsalo do podvědomí českého publika osobitě pojatou živou performancí: členové kapely vystupují výhradně v tmavých oblecích a jejich vystoupení doprovází extravagantní Go Go tanečník. Jejich první album He Who Dances With Swans z roku 2008 zvolil Musicserver.cz nejlepším debutem roku, a ve stejném roce vyhrává kapela i celonárodní hudební soutěž Jack Daniels Music. Následně kapela odletěla do amerického Nashvillu, kde nahrála nový materiál s producentem Davidem Barbem (Deerhunter, R.E.M.). V roce 2012 nahrává Nantokanaru ve studiu SONO pětipísňové EP She Who Plays Shadows, ale kapela záhy pozastavuje činnost, protože Igor se v mezičase přestěhoval do Tokia, kde pracoval na svém druhém doktorátu o mediálních skandálech.
O deset let později se Nantokanaru vrací na scénu se zbrusu novým materiálem a pozměněnou sestavou. Kytaristé Igor Pruša a Derek Saxenmeyer píšou hudbu a texty, rytmickou sekci tvoří bubeník Michal Grepl a baskytarista Vít Kraváček z kapely Poletíme?, a na post hlavního zpěváka přichází Filip Vlček z kapely John Wolfhooker. Nová sestava pokračuje v rozvíjení nekonvenčního přístupu, ve kterém se mísí syrové emoce, hudební experiment a japonská symbolika.

Autor: Johan
- 14. 05. 2026 / Bury
TŘI SESTRY mají nový videoklip ... - 14. 05. 2026 / Bury
HÖWLER mají nový videoklip ... - 13. 05. 2026 / Coornelus
APLAUS PRO DVA: Dark indie folk coby gejzír hluboké barytonové kytary a charismatického zpěvu. ... - 13. 05. 2026 / Bury
FROZEN SOUL mají nový videoklip ... - 13. 05. 2026 / Bury
THE NARRATOR mají nový videoklip ... - 12. 05. 2026 / Johan
40 let ZEMĚŽLUČE: nové album "Všeho do času" řeže do reality světa ... - 12. 05. 2026 / Bury
KHEMMIS zveřejnili nový videoklip ... - 12. 05. 2026 / Bury
STILL REMAINS mají nový videoklip ... - 11. 05. 2026 / Johan
Nové album Andyho z MÖRKHIMMEL - projektu WAS FOUCAULT A FANTOMAS? ... - 11. 05. 2026 / Bury
CANCER BATS mají nový videoklip ... - 11. 05. 2026 / Bury
CARNIFEX zveřejnili nový videoklip ... - 10. 05. 2026 / Bury
CRIPPLE BASTARDS zveřejnili nový videoklip ...
- MASTER´S HAMMER – Maldorör Disco
- F. S. – Vzhledem k tomu, že od devadesátek se samozřejmě hudební trendy mnohokrát změnily, nebyli jsme nikdy ve středu zájmu, spíše naopak – pro rockové akce jsme byli moc divní, pro punkové akce moc tvrdí, pro metalové moc měkcí.
- DEAD MAGGOTY PRODUCTIONS – Nechtěl jsem se moc hrabat v minulosti, takže jsem vyhledával věci spíše novějšího data nahrání.
- Květnové tipy – alba & koncerty
- MOROUS – Morous
- Václav Votruba – MATY /Dělníci kovu III/
- ECHOES OF THE UNDERGROUND
- EXORCIZPHOBIA – Neurosis Unbound
- PŘÍTEL BELIAL – Kulervoucí příběhy aneb příběhy co mají koule!
- PAČESS & Bára Basiková – Katechi2mus
- DEAD MAGGOTY PRODUCTIONS – Nechtěl jsem se moc hrabat v m...
11. 05. 2026 12:23 / -k-
Povedená interakce zpovídaný - zpovídající. Levimu držím ... - DEAD MAGGOTY PRODUCTIONS – Nechtěl jsem se moc hrabat v m...
10. 05. 2026 17:12 / Pekárek
Dobrý rozhovor, díky všem! - 1914, KATLA
07. 05. 2026 14:08 / Pavel
Důvod zpoždění koncertu
Výpadek vlaků z Prahy v důsledku nehody - MASTER´S HAMMER – Maldorör Disco
04. 05. 2026 09:06 / -k-
Trefně popsáno. - ECHOES OF THE UNDERGROUND
24. 04. 2026 10:30 / Petr
Metal
Je to supr pecka - NEMESIS – Krásná satisfakce po všech těch letech a těší m...
19. 04. 2026 03:40 / Alkor
Nemesis
Krásně napsané, cd sqelé. - HÄLLAS, EARTH TONGUE
13. 04. 2026 23:00 / Peťan
Pěkný report
Vynikající a asi nejlepší koncert Hallas co jsem viděl. I... - EXODUS – Goliath
13. 04. 2026 22:55 / Peťan
Velký zklamání
Zatím asi největší zklamání roku. Tady chybí snad všechno... - LEVIATHAN – True Traitor
06. 04. 2026 11:16 / s.
LEVIATHAN
"A Silhouette in Splinters“ - je řadová deska LEVIATHAN, ... - GRAABNER – Kdesi
11. 03. 2026 09:53 / Horaguru
Oprava
Po upozornění upravuji, tvář na obálce nepatří Mirkovi Gä...




