Nejbližší koncerty
  • 09. 07. 2022VYSTOUPÍ: AC/DC CZECH TRIBUTE, PURPLE MANIA, DEAD DANIELS...
  • 09. 07. 2022Zputnik (punk-electronica) Rissla (symphonic hard rock) ...
  • 12. 07. 2022V Rock Café Southock se uskuteční výjimečný koncert roku ...
  • 16. 07. 2022Motosraz Bahno Louny 2022 - Motorhead CZ Revival, Blue Ro...
  • 16. 07. 2022Vystoupí kapely: Plexis, Jaksi Taksi, Appel Juice, Nízká ...
  • 22. 07. 2022ETEF – Enter The Eternal Fire festival, 22.-23. 7. 2022 ...
  • 22. 07. 2022Páteční deathmetalový večer ve společnosti kapel : BLOODP...
  • 23. 07. 2022OpenAir koncert pražské rockové kapely Dead Daniels v měs...
OBSCENE EXTREME

Kärgeräs z roku 1996 je bezesporu jedním z nejimpozantnějších alb legendy českého metalu Root. Koncepční příběh se po více než 25 letech vrací zpátky na světlo. Tentokrát však nikoliv v drážkách hudebního nosiče, nýbrž na papíře. Kniha Jiřího BigBosse Valtera s názvem Kärgeräs: Ztracený národ právě vychází!
Dílo je rozdělené na tři části. Páteřní je příběh, který nese titul celé knihy. Na třinácti kapitolách autor rozvíjí příběhový rámec zmíněné desky. Druhá část má název Legenda Nizostratio, a ačkoliv používá reálie Kärgeräsu, jedná se o samostatný příběh. Závěrečnou část pak tvoří texty (v češtině i angličtině) z bookletů desek Equirhodont Grandiose Magus a Black Crystal projektu Equirhodont, který spadá do universa Kärgeräsu. 

Obě zmíněná alba zároveň vychází v reedici. Společně s knihou jsou umístěna do šubru a tvoří tak krásný sběratelský celek. Svazek i nahrávky mají zároveň sjednocené vizuální pojetí, jehož autorem je Marek Pišl, který má v portfoliu obaly kapel jako InnerSphere nebo Self-Hatred. Mimo to je také aktivním muzikantem, kdy působí jako varhaník v doommetalovém projektu Quercus.

Kärgeräs: Ztracený národ je další netypický knižní počin, pod kterým se letos podepsal pražský MetalGate. Jen o několik dní dříve vyšla publikace se všeříkajícím názvem Necro Cook: Podivuhodná kuchařka Toma Necrococka a Houbové Marie. Pokud si tedy chcete rozšířit knihovnu o dva vskutku originální kousky, které sice vzešly z české metalové scény, avšak určeny jsou široké veřejnosti, nyní je váš čas.

Dodejme ještě, že kniha Kärgeräs: Ztracený národ a nová vydání alb projektu Equirhodont navazují na jubilejní box Pentagrammaton, který skrývá veškeré BigBossovy sólové desky. Krabice se šesti disky a čtyřiašedesátistránkovým bookletem vyšla letos v únoru v rámci sedmdesátin Jiřího Valtera. MetalGate těmito dvěma počiny pokryl BigBossovu uměleckou dráhu mimo domovské Root.

Všechny zmíněné tituly můžete zakoupit na www.metalgate-eshop.cz

Ukázka z knihy: https://metalgate.cz/cz/records/1592-pribeh-cerneho-kamene
Singl „The Monolith of Demons II“ z alba „Equirhodont Grandiose Magus“: https://youtu.be/JTLch8koNWo
Singl „Lar“ z alba „Black Crystal“: https://youtu.be/L6hqq2jeSt4


Publikováno: 23. 05. 2022
Autor: Johan

Fotogalerie