DARK GAMBALLE - Romance panenky a kladiva

NUUMMITE je instrumentální post-metalové trio z Prahy. Kapelu založili v roce 2019 členové Naurrakar a Errantes, kterým se spolupráce ve zmíněných kapelách osvědčila a rozhodli se tvořit hudbu méně svázanou tradičními žánry. Hudba se točí okolo surrealistických a existenciálních témat inspirovaných postmodernistickou literaturou a filmy od Bergmana a Tarkovského, kde (až na výjimky) chybějící vokál nabízí různé možnosti interpretace.

  • Něco o desce:

Debutové album Celestial Triarchy vznikalo během koncertního vakua způsobeného pandemií. O nahrávání a mix se postaral Petr Bučil ze studia Riversound, mastering zajistil Jack Control z Enormous Door Mastering, který předtím spolupracoval například s Darkthrone a Poison Idea. 

K prvnímu singlu Yutaka Taniayma kapela natočila videoklip (link: https://youtu.be/mSHXciRKYZg). Na albu se podílela řada hostů, jmenovitě Martin Šindelář z kapely Nicota, který obohatil dvě skladby svými texty a vokálem, dále pak noisový čaroděj Willhelm Grasslich, kytarista Naurrakar Ego BMK a zpěvačka Nocturnal Pestillence Alena Zero. Album vychází 1. září na vinylu a v digitální podobě ve spolupráci s labely Trepanation Recordings (UK), Noise Mafia (CZ) a Salto Mortale Music (SK).

https://nuummite.bandcamp.com

https://www.facebook.com/nuummiteband

https://www.instagram.com/nuummiteband/


Publikováno: 03. 09. 2021
Autor: Johan

Fotogalerie