Nejbližší koncerty
  • 14. 05. 2026Pyrexia (USA), Defleshed (Sweden), Hate (Poland), Pentacl...
  • 15. 05. 2026Deloraine zahrají velký dvouhodinový koncert s novou show.
  • 16. 05. 2026Polská zčernalá krev se rozlije v Mladé Boleslavi. Vysto...
  • 16. 05. 202616.5. / LIBEREC / AZYL / 20:00 PUNK ROCK SHOW!DEAD POLLY...
  • 16. 05. 2026OSTRAVA / ROCK HILL / 16. 05. 2026 INNOXIA CORPORA M...
  • 16. 05. 2026VICIOUS RUMORS (USA) Legendární Geoff Thorpe, kmotr Ba...
  • 20. 05. 2026Busking Párty 2026 #1 – Motherhood (can) & Selve (aus) + ...
  • 21. 05. 2026Legendární japonská black/thrash metalová kapela Abigail ...
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.

22.4.2016, Praha - Žižkostel

Heartnoize Promotion uvádí:

Kultovní američtí sludgeři HELL se vydávají na historicky první evropskou šňůru, kterou odstartují prestižním Roadburn Festivalem, ale nevyhnou se ani Praze. Přijedou speciálně jako pětičlenné těleso s violistkou a operní zpěvačkou. Temnoty a deprese dostatek pro všechny milovníky sludge, doomu, dronu. A především krásně zničující pomalé hudby. V pátek 22. dubna vystoupí v nově zrekonstruovaném sklepení Žižkostela podpořeni potemnělými písněmi pražskoitalského dua Julinko.

HELL  sludge | funeral doom | drone | Eternal Warfare | USA
loweryourhead.bandcamp.com
facebook.com/mswhell
Mourn: youtube.com/watch?v=ZsDhloqGjNI
Decedere: youtube.com/watch?v=vSlju1hoFws

Z města Salem v západoamerickém státě Oregon pochází klenot hudebního undergroundu – kapela HELL. Atmosférické podtóny dronující zvukové krajiny podpořené cellem, violou nebo flétnou se vkusně vážou na zničující doom metal. Dvacetiminutové skladby vyprávějící strhující příběhy ztráty a zármutku střídají kratší kusy plné agresivních vokálů a brutálních riffů. Stěna kytarových zesilovačů podtrhuje takový zvuk, jaký HELL potřebují – někdy čistý, nezkreslený, jindy maximálně rezonující stěnami klubu.

Jejich albová trilogie podpořená splity s Thou a Amarok získala hned několik pochvalných kritik. Pro obaly desek používá kapela výhradně díla francouzského umělce Gustava Dorého, který nejlépe rozuměl tomu, čeho se HELL snaží ve své hudební epopeji přiblížit -  peklu a totálnímu zatracení. Stačí se zaposlouchat a proniknout do podzemí.


JULINKO  dark folk | drone | Stoned to Death | CZ / ITA
julinko.bandcamp.com
julinko.com
live: youtube.com/watch?v=oxLOpgjNKzU

Uhrančivý hlas Guilie Parin zní za doprovodu zdeformovaných akordů kytary, akordeonu a elektronických ruchů. Italské duo Guilie a Carla Veneziana působící v pražském folkovém undergroundu vydalo loni svůj Hidden Omens na labelu Stoned to Death a od té doby zneklidňují neposkvrněné duše. Naléhavě a mrazivě.


FACEBOOK EVENT: https://www.facebook.com/events/575656319263171/

DATUM: 22. 4. 2016
START: 20:30
MÍSTO: Žižkostel - sklep, Náměstí Barikád 1, Praha 3 - Žižkov

Heartnoize Promotion | www.heartnoize-promotion.cz

 

 

 


Zveřejněno: 04. 04. 2016
Přečteno:
3741 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář