Nejbližší koncerty
 • 30. 09. 2022Večer legend 20 Jubilejní 20. Večer legend přiveze do Br...
 • 01. 10. 2022AUTUMN RITUAL vznikl čistě z choutek přivézt do klubu i j...
 • 01. 10. 2022Pekelná sobotní jízda ve sluji s kapelou THE SATAN'S SCO...
 • 01. 10. 2022Mexický black/death IN OBSCURITY REVEALED po 3 letech opě...
 • 01. 10. 2022Do Jablunkova přijede poctivý a hlavně nefalšovaný thrash...
 • 01. 10. 2022Plexis, Baron a Veselí Bratři, Hakmak, Čich Feny, Zrůdný ...
 • 07. 10. 2022Extreme Metal Nigth! Koncert Moorah (CZ, Black Metal), As...
 • 07. 10. 2022NAURRAKAR, NUUMMITE, CHANDRA
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

CD 2015, vlastní náklad / metalcore/ Česko

Nebaví mě intro. Prostě kravina, která akorát na začátku podrásá nervy. Jiný účel ani nemůže mít. Pro představu si zajděte někam do fabriky, kde takových pazvuků uslyšíte nespočet. A ještě se tu blbost neobtěžovali ani pojmenovat – prostě je to jen hloupé intro.

No a zde veškerá kritika vlastně končí. Intro naštěstí trvá jen chvíli a pak se z beden vyvalí velice nápaditá a technicky propracovaná muzika s kvalitními vokály. Člověk, když se koukne na stopáž, která čítá 49 minut, tak si řekne, že se kapela asi zbláznila, protože v dnešní době není možné tak dlouho udržet posluchačovu  pozornost. Ale ty vole, ono to fakt baví po celou tu dobu. Fakt. Ano, jsou zde slabší články a vata, ale to jen pro to, aby si člověk odpočinul a pak zase dostal další pecku.

Kapela vsadila na chytlavost a proto hned na začátek nasadila melodickou pružnou věc "No Flying From Hate", aby se pak přitvrdilo v "Lyric" a hned na to nasadí dynamickou "Scars On My Heart", jejíž ústřední motiv mě dojímá svou jednoduchostí. V tento moment je vám jasné, že posloucháte dobrou desku a že už kapela nemůže ničím překvapit, ale to jsme pořád na omylu. Bude hůř.

Cit pro melodiku, neuvěřitelný feeling, správné posazení jednotlivých tónů přesně tam kde mají být, silné refrény, to vše valí od toho zkurvenýho intra až na konec. Tedy až po skladbu "Goodbye". Člověk si řekne, že už ten název je tak kýčovitý, že to bude hovadina. Kupodivu není. Ve zvuku také není výraznější chyba, ačkoliv by to mohlo trošku více smrdět severem.

Nakonec si kritik-hnidopich řekne, že česká kapela nezvládá angličtinu a otevře texty. A ani ty nejsou od věci a stejně tak jak se v hudbě odráží hluboký cit, tak v textech je o to více rozšířen, povznesen. Hlavně ve skladbě "Eternity" to v součinnosti s tóny dojímá až k slzám. Do téhle skladby jsem se okamžitě zamiloval.

A jsme u jádra pudla. Proto je debut OLLTEGY tak dobrý, protože je dělaný od srdce a šitý hlubokým citem. Když se k tomu přidá hráčská zručnost, kvalitní vokál a nekonečná studnice nápadů, nelze zkrátka minout cíl. Na konci pochopíte, že neposloucháte dobrou desku, ale výbornou. Jo staří fotři řeknou – kindr metal. Tak ať, jenže tohle je zahraný od fachmanů a všem ostatním to tady v té republice pěkně nandali. Takže když metalcore, tak OLLTEGU!

Seznam skladeb:

 1. Intro
 2. No Flying From Hate
 3. Lyric
 4. Scars On My Heart
 5. Eternity
 6. Our Desire
 7. The Beast
 8. Much More
 9. I Ignore
 10. Shelter
 11. So Close Your Eyes
 12. Goodbye

Čas: 49:01

Sestava:

 • Vladimír Pajer - zpěv, kytara
 • Samanta Pajerová - bicí
 • Vladimír Švec - kytara
 • Petr Piskač - basa

www.bandzone.cz/olltega


Zveřejněno: 03. 06. 2016
Přečteno:
3474 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář