CÉMURŠÁMUR

24.1.2016, Ostrava - Klub Alfa, 27.1.2016, Praha - Futurum

Na konec ledna se v našich končinách chystá dvojice koncertů, kterou by si neměl nechat ujít žádný vyznavač metalového obskurna; v čele s THERION přijede do Prahy a Ostravy trojice kapel, které u nás ještě nehrály - a dost možná znovu hrát ani nebudou!

Švédské THERION není třeba představovat. Původně death metalová formace vyrostla v jedno z nejoriginálnějších uskupení symfonické větve metalu a jejich představení nabývají divadelního rázu. THERION za sebou mají představení s živým orchestrem a v současnosti chystají metalovou operu, kterou by rádi představili na prknech, která znamenají svět. Proklamace o delší pauze se ukázaly jako liché a THERION tak se svým "best of" výběrem obrážejí kluby. Nenechte si ujít hity "Lemuria", "Son of the Staves of Time" a další.

V čele LUCIFERIAN LIGHT ORCHESTRA stojí - stejně jako v případě THERION - Christofer Johnsson. Čtyřčlenná formace čerpá z odkazu BLACK SABBATH a psychedelické hudby 70. let. Johnsson tuto formaci založil dle svých slov především pro "možnost hrát hudbu, kterou napsal během kariéry s THERION, ale která byla pro domovskou kapelu příliš retro". Kapela vydala svůj stejnojmenný debut loni a sklízí pozitivní kritiku jak ze strany fanoušků, tak publicistů.

Nejexotičtějším hostem turné jsou čínští EGO FALL, založení na počátku třetího milénia. Dovedný metalcore mísí s folkovými prvky své domoviny, stejně tak v čínštině zpívají své texty. Několik skladeb skupiny se nedávno objevilo na kompilaci "Mongol Metal" - přijďte si netradiční formaci poslechnout na vlastní uši!

Soubor kapel doplňují IMPERIAL AGE z Ruska, hrající podobný styl hudby, jako hlavní hvězda večera. Šestice v současnosti propaguje své EP "Warrior Race".

Koncert se uskuteční 24.1.2016 v ostravském Klubu Alfa, 27.1.2016 pak v pražském Futuru. Vstupenky jsou k dispozici u promotéra (obscure.cz) i v běžném prodeji na Ticketpro a Ticketportal.

Zveřejněno: 21. 01. 2016
Přečteno:
2934 x
Autor: Tomáš | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář