Nejbližší koncerty
  • 23. 05. 2024Fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZ...
  • 24. 05. 2024MORTHYMER Mysteriózní persona, které dali život členové ...
  • 25. 05. 2024Warm-up festivalu Pod parou míří i do Ostravy! Vystoupí T...
  • 27. 05. 2024NO FUCKER - d-beat & rawpunk z New York City, známý mj. d...
  • 29. 05. 2024Violent Way (USA) + Remdik (SK)
  • 31. 05. 2024Ráďa & Pepča proudly present: "Jen pro ten dnešní den sto...
  • 03. 06. 2024HIGH ON FIRE (USA) + REPELENT SS
  • 06. 06. 2024FOSCØ (ESP) - screamo https://fosco.bandcamp.com/album/g...
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

Na otázky odpovídá kapela jako jeden muž.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem její vznik?

Kapela Crouch vznikla v létě 2010 ve Vyškově vlastně odštěpením od Hellstrike. Za vším byla chuť hrát konečně hardcore, tak jako to mají mazlíčci rádi - kapku se vrátit v čase do devadesátých let a změnit lokaci na New York. Název potom vznikl podle jedné z prvních písní věnované oblíbenému rugby. V angličtině se totiž mlýn rozehrává podle pokynů rozhodčího crouch – touch – pause – engage. Crouch je v tomto případě vlastně takové ticho před bouří, pokleknutí před výpadem.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

Současné jádro, které ma na svědomí i debutové album, se dalo dohromady v roce 2013. Kytaru a zpěv má na starosti Bormann (34), kterého jste mohli zaregistrovat v grindcorových Pigsty. Basu a sbory pak Loki (36), který dřív basoval v Hellstrike nebo The Breed. Za bicími pak úřaduje Kršák (29), který dříve úřadoval třeba v Mincing Fury a Filthy Minds. Nově pak máme kytarou posilu Matesa z Hellstrike.

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

“Warning shot” jsme nahráli ve vyškovském Davosu a jsme nadmíru spokojeni. Otyn (Pigsty), který měl nahrávání a finální mix na starosti, je člověk na svém místě, a myslím, že je to na nahrávce znát. CD jsme nechali udělat 500 ks, je k mání za 150,- a odbyt je v rámci mezí pro debutové album hardcorové kapely v zemi, kde se většinou všechno stahuje. (úsměv) Což na druhou stranu alespoň hudbu šíří. CD jako médium je už někde jinde než před lety a i spousta médií si už třeba říká o elektronickou formu přímo. Takže je ta placka spíš reklamní předmět než předmět prodeje... alespoň zatím. No uvidíme, co na to internetový prodej hudby.

Texty – proč jste rozhodli zpívat anglicky, kdo je autorem slov, jaká témata volíte?


Angličtinu jsme si zvolili jednoduše proto, že nám to šlo líp do pusy. Nic proti češtině, je to nádherný jazyk, ale nám funguje lépe angličtina. Texty má na starosti Bormann a témata se různí. Od popisu věcí kolem sebe, života a přístupu k němu nebo odlehčenějších party songů, že je někdy potřeba prostě vypnout.

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?

Komplet grafiku má na starosti náš kamarád Hughes, který míval na starosti i grafiku pro Pigsty a spoustu dalších kapel. Grafická prezentace a spolupráce s lidmi, kteří tomu rozumí, je určitě důležitá. Jak se říká, obal prodává. Prostě přitáhne oči a to platí i o fotkách kapely.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Je toho spoustu, každý máme své oblíbence, takže se nám potom potkávají Sick Of It All s Type O Negative, Madball, Biohazard, Hatebreed, Agnostic Front a může to skončit třeba u Everlasta.

Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?

Desku jsem si vydali svépomocí poměrně nedávno, takže je všechno na počátku. Začali jsme spolupracovat s Davidem z Deathnoise production.

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

Koncertů v této sestavě moc za sebou zatím taky nemáme. Počítám, že tak asi 15, ale i to se začíná pomalu, ale jistě rozjíždět. Jako zatím nejpovedenější bych viděl oba březnové křesty, jak ve vyškovské B-29, tak v brněnské Melodce.

Máte ambice ukázat se v zahraničí?

Tak to máme určitě v plánu. Myslím, že máme, co nabídnout.

Plány do budoucna...

Máme před sebou ještě spoustu práce, hlavně v tom dostat nahrávku mezi lidi a celkově o sobě dát vědět. Pomalu začínáme dělat na nových válech, které bychom mohli příští rok nahrát. No a samozřejmě cvičit a hrát a hrát a hrát hardcore!!! (úsměv)

http://bandzone.cz/crouch

RECENZE

Zveřejněno: 29. 04. 2015
Přečteno:
3845 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář