Nejbližší koncerty
  • 07. 02. 2026PALPITATE Alternative - crossover metal, Šumperk Kapela...
  • 07. 02. 2026Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ...
  • 07. 02. 2026První sobota v únoru v Barráku už několik let znamená jed...
  • 08. 02. 2026Nejvýznamnější polští antiklerikalisté spolu s nejvýznamn...
  • 12. 02. 2026FINAL DOSE (UK) Zuřivá směs chladné zlovolnosti black ...
  • 13. 02. 2026Pražská stálice české alternativní scény po letech opět m...
  • 13. 02. 2026ROZPOR RozpoR patří už více než 25 let k výrazným hlas...
  • 14. 02. 2026MALLEPHYR - death/black metal https://www.facebook.com/m...
TRNY & ŽILETKY – Je nutné zabít beránka

06.02.2014, Praha – Futurum

Trojice zaoceánských kapel v podání RED FANG, THE SHRINE a LORD DYING se představí ve čtvrtek 6. února ve smíchovském klubu Futurum. Tato skutečnost by měla vyvolat pozornost především u všech vyznavačů špinavého amerického stoner rock/metalu, jehož jsou tyto kapely představiteli. Vstupenky na tento koncert lze zakoupit ve všech běžných předprodejních sítích, více informací nabídnou webové stránky www.obscure.cz.

Oregonští RED FANG jsou často nazýváni jako divočejší a neurvalejší odnož stylově spřízněných krajanů BARONESS. Svůj dřevorubecký stoner rock servírují bez jakýchkoliv zbytečných kudrlinek a prostojů, vždy jdou na věc zpříma. Důkaz naleznete jednak na třech dlouhohrajících deskách, které tato kapela prozatím vyplodila (ta poslední nese název „Whales and Leeches“ a je z minulého roku), ale zejména pak na živých koncertech, které jsou ze všeho nejvíce jedním velkým rock’n’beerovým mejdanem se vším všudy. RED FANG jsou kapelou, která během svých koncertů neuznává žádné limity a je čistě na fanoušcích v jakou podobu se celá akce nakonec zvrhne. Uvidíme co v Praze..

Podobnou odnož jako RED FANG představují i jejich krajané THE SHRINE. Jejich zjev i hudba ze všeho nejvíce evokují vzpomínku na bezstarostný sedmdesátkový a osmdesátkový rock zahalený pivním halucinogenním oparem. Parta zarostlých fousáčů má za sebou kromě úvodního dema také debutové LP s názvem „Primitive Blast“.

Ve sludge/metalovém ranku se pohybuje třetí kapela, která odstartuje celý večer a její jméno zní LORD DYING. Poměrně mladá formace má za sebou debutovou nahrávku „Summon the Faithless“, která jasně hovoří o znatelném potenciálu této party, jejímž velkým vzorem jsou právě RED FANG.

Související odkazy:
www.obscure.cz
http://futurum.musicbar.cz

Zveřejněno: 15. 01. 2014
Přečteno:
3601 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář