Nejbližší koncerty
 • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
 • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
 • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
 • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
 • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
 • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
 • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
 • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
TELEPATIE V

ELECTRO TOILET SYNDROM – The Meathookers CD 2010, FDA Rekotz

Kdo by čekal od tria úchylných teutonů ELECTRO TOILET SYNDROM (dále jen E.T.S.), něco jiného, než porci notně pokleslého elektro gorerindového svinčíku, nechť raději dál nečte. První plnohodnotné album E.T.S. se jmenuje The Meathookers. Obsahuje celkem čtrnáct skladeb a hrací doba je rozumná, něco lehce přes půl hodiny. Neodbytný pocit, že tento sexy materiál musí být na věky zvěčněn do drážek hudebního nosiče, dostali pánové s prapodivnými jmény. Konkrétně Nagore El Grindatore Vaginal – vokály a samply, Electro Dahmer – bicí, samply a Prof. Bondage Granulator – kytara, basa.

E.T.S. mají na svém kontě ještě split CD s homofóby Vaginal Incest z roku 2005. Nahrávka samotná je pak kapitolou pro sebe sama. Výslednému zvuku dominují programované instantní bicí, podlazená zbustrovaná kytara a urputný vokál, spíše podobný dávivému zvracení, pravděpodobně také prohnaný všemožnými efekty. Teď už asi víte, odkud vítr fouká. Další kapela ze zástupu, která vytváří a nahrává svůj materiál doma v pokojíčku, vyzdobeného plakáty Nunwhore Commando 666 a Gut. Nemám absolutně nic proti „do it yourself“ systému práce, ale problém je v tom, že E.T.S. zůstali trčet někde na půli cesty. V dnešní době není problém téměř pro každého si nahrát doma přes počítač nějaký ten svůj „demáček“ a navíc se nestydí s tím obtěžovat média. E.T.S si taky udělali radost, natočili materiál s příchutí záchodového odéru a po jeho poslechu jsem tak trochu v rozpacích.

Největším problémem je naprogramovaný bicí automat, který zní poněkud suše a nezáživně. Zde nepomůže ani evidentní snaha o jistou variabilitu projevu, ale jako celek je to dost nevýrazné. Kytarové struny jsou brutálně podlazeny, nechybí kruté riffy a divoké hoblovačky a zrovna když to vypadá, že se skladba trochu rozjede, záměr je zmařen lacinými tanečními breakbeaty a zvrhlým samplováním. Ač tohle cybergrindové rachocení E.T.S. slyšitelně baví, mě The Meathookers příliš nenadchlo, ale nijak nepochybuji o tom, že své posluchače si tahle bizarnost nalezne. Jisté zalíbení jsem našel v komiksové pitoreskní kresbě na obalu alba, která mě okouzlila svou perverzní naivitou a použitými barvami. Kdo má rád krutory Libido Airbag, nechť neváhá a pídí se i po ELECTRO TOILET SYNDROM.

Seznam skladeb:
 1. Intro (Invitation To Insanity)
 2. Pee V
 3. The Toilet Squad
 4. Obscene Orchestra
 5. Shithouse Romance
 6. Alcoholic Anthem
 7. Your Scene Is Fake
 8. Asylum Art Association
 9. Chosen Whore
 10. Suicidal Harmony Rapist
 11. Female Flesh Feast
 12. The Meat Hookers
 13. Outrope
 14. Bodypart T.E.T.R.I.S.

Čas: 36:17

www.fda-rekotz.com
www.myspace.com/electrotoiletsyndrom

Zveřejněno: 07. 04. 2013
Přečteno:
3405 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář