Nejbližší koncerty
  • 30. 09. 2022Večer legend 20 Jubilejní 20. Večer legend přiveze do Br...
  • 01. 10. 2022AUTUMN RITUAL vznikl čistě z choutek přivézt do klubu i j...
  • 01. 10. 2022Pekelná sobotní jízda ve sluji s kapelou THE SATAN'S SCO...
  • 01. 10. 2022Mexický black/death IN OBSCURITY REVEALED po 3 letech opě...
  • 01. 10. 2022Do Jablunkova přijede poctivý a hlavně nefalšovaný thrash...
  • 01. 10. 2022Plexis, Baron a Veselí Bratři, Hakmak, Čich Feny, Zrůdný ...
  • 07. 10. 2022Extreme Metal Nigth! Koncert Moorah (CZ, Black Metal), As...
  • 07. 10. 2022NAURRAKAR, NUUMMITE, CHANDRA
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

28. - 29.12. 2012 - Illnath, Atari Terror, Tortharry, Belligerence, Dievision, No Belief, F.O.B., Mater Monstifera, Arch Of Hell, Morgue Son, Sin Dick 8, All The Secret Inside

Zatímco na předchozí  povánoční IFA party mohl zajít každý, komu se zlíbilo (a že to byly vždy hojné počty),  letos si bude moct koncert užít jen ten, kdo přežije apokalypsu 21.12.  Nicméně vzhledem k tomu, že se toho dne oddělí hříšníci od nehříšníků, kteří se odeberou kamsi do vesmíru, nebojíme se úbytku návštěvnosti. Naopak, akci pojímáme jako oslavu života, kde pivo poteče proudem a kořalka bude téct hrdly jako nikdy předtím. Nebo vlastně jako každý rok. Kulturnost tomu všemu dodají níže představené kapely.

Protože letos vyšla akce pěkně na víkend, bude se konat po dva dny. Je jen na vás, jak tvrdou zkoušku dáte svým ledvinám. Těch útoků tam bude více. Například, pokud si ve stánku IFA records zakoupíte CD (100 Kč kus), automaticky dostáváte kupon na libovolnou kořalku do 50 Kč. A další akce budou následovat. Pokud někdo lamentuje nad tím, že je klub trošku dál od centra a že mu nad ránem už nožičky neslouží,  tak ho naloží naši řidiči a bezpečně jej odvezou do centra. To vše v ceně vstupenky!

V pátek se představí modernější tvář českého metalu.

Atari Terror – Asi bychom těžko hledali lepší kapelu ve svém stylu plného emocí, schizofrenie a s jemným kořením občasného humoru. Tahle kapela umí prostě lidi bavit a vždy vytvořit bezvadnou atmosféru. Mimochodem od té doby, co  do kapely přišel jeden z nejlepších zpěváků v ČR Broňa Míka z budějovických Satisfucktion, studiová i pódiová presentace šla o sto procent nahoru. Hlavně kvůli skvělému doplňování se  řvounem Kurzem.  Atari Terror vždy slibují skvělou podívanou vedle perfektní hudební produkce.

All The Secret Inside je naopak kapelou na startovní čáře, ovšem  svou kvalitou vyrazila dech nejednomu posluchači  při svém nedávném prvním koncertě.  Z této věty je jasné, že muzikanti nebudou žádní zelenáči, však  jejich tváře jsou známé z jiných kapel jak to už dneska bývá.  No a snad nás nikdo nebude kamenovat, pokud na jejich produkci budu lákat příznivce kapel Bullet For My Valentine či Soilwork.  Výborný start, jen neztratit ani píď na síle do budoucna.

F.O.B.  – staří harcovníci, kteří straší na každý kvalitní akci. A proč by ne? Kapela má vysokou kvalitu a také umí pobavit naživo.  Sice už dávno se straní old-schoolových témat, ale to máte tak, když se do starých žil vrátí mladá krev. Takže když death core, tak F.O.B.

Belligerence – už na prvním albu zazářili svým moderním pojetím death metalu. Jako třešnička na dortu byla krásná zpěvačka Markéta (Appia). Uběhly čtyři roky, někdo přišel o vlasy, někdo o post v kapele. Natočily se nové věci, které se ještě více posunují s nastoleným trendem a pětice tady stojí s novým albem  Heartfelt. Věřím, že deska se opět určitě stane srdeční záležitostí.

Sin Dick 8 po personální obměně, kdy přišli o oba své dlouholeté zpěváky hlásí návrat ve velkém stylu. Alespoň tak na BZ slibují nové nekompromisní riffy a nové tváře. Určite se bude na co těšit.  Kapela se dlouho nikde neukázala, tak věříme, že tohle bude ten pravý start do nové éry.

Arch Of Hell se dostali do podvědomí albem One Day v roce 2009. Od té doby se ukázali na řadě významných akcích.  V jižních Čechách byli ale k vidění letos pouze na AFODu. Je to tedy dobrá příležitost poslechnout si melancholický metal s nábojem moderní dynamičnosti, na který v našich končinách tak často nenarazíte.

V sobotu jsme dali akci více metalovější nádech:

Illnath  z Dánska přijali pozvání, aby se tak stali hlavní kapelou sobotního večera. A hlavně, aby nám ukázali jak se vlastně pořádně hraje ten atmosférický black metal. Kapela není pro českého posluchače zcela neznámou, mohl ji v minulosti zahlédnout na festivalu AFOD, kde se tenkrát hodně líbila. Věřme tedy, že velkolepá show se skutečně povede a dovede nás ke spokojenosti.

Mater Monstifera  určitě nezůstane pozadu v konečném zúčtování. Nový bubeník (Ondra z Dievision) vlil do produkce nespoutanou energii, která se asi nejvíce ukáže při nových skladbách, jež Monstifera momentálně zvěčňuje ve studiu. 

Tortharry – legenda českého death metalu podruhé na IFA party. Poslední rok kapela obráží pódia pouze s jednou kytarou, čímž nabrala čistý zvuk a jejich death metal se tak stal více syrovým a úderným.

Dievision  představí modernější tvář death metalu  než Tortharry. Stejně tak jako v případě Illnath vs Monstifera  se tak nabízí nejen  krásné porovnání výkonů jednotlivých kapel, ale i porovnání jednotlivých stylů. To abychom měli trošku té soutěživosti.  Jinak, jestliže jsem výše vyzdvihoval Broňu Míku coby jednoho z nejlepších zpěváků v ČR, tak Radek Popel  v tomto oboru nezůstává ani trochu pozadu.  Vůbec celá kapela je složená z výborných muzikantů.

Morgue Son také nejsou na IFA party poprvé. Nyní se vracejí s novou deskou a trošku více vypracovaným stylem.  Milovníci melodických záležitostí si určitě přijdou na své. Morgue Son tak uzavírá výčet kapel, které jsou na vysoké úrovní a v Českých Budějovicích né moc často vídané.

No Belief otevřeli svůj účet na loňské IFA party, bude tedy možná vypozorovat jak se na nich ten rok podepsal. Mezitím stačili natočit desku Silent Doom, jež sbírá slušné recenze. Kapela tak rychle potvrdila svůj potenciál, jež do ní byl vkládán díky zkušeným muzikantům, jež v ní figurují.


Akce začíná pokaždé v 19:00.


Zveřejněno: 15. 12. 2012
Přečteno:
3210 x
Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

28. 12. 2012 10:44 napsal/a IFA
start
Takže dnes večer startujeme....
22. 12. 2012 16:44 napsal/a IFA
Pro facebůkáře
další informace najdete zde: https://www.facebook.com/events/520527874626060/?ref=ts&fref=ts
15. 12. 2012 14:22 napsal/a IFA
Předprodej
Od středy 19.12. bude možné zakoupit vstupenky v předprodeji s několika bonusama. 1. cena vstupenky v předprodeji klesá na 250 Kč. 2, ke vstupence je dárek v podobě CD (After Rain, No Belief) nebo knížky Apokalypsa - Poslední revoluce. 3, Vstupenka zahrnuje slevu 20% na akci Dark Fest konanou 18.1.2013. v Č. Budějovicích. Vstupenky je možné objednat na meilu ifa@fobiazine.net nebo je koupit v MC Fabrika ČB na baru. Předprodej je pouze na dvoudenní vstupenky a může třeba udělat i někomu radost k Vánocům...:)