Nejbližší koncerty
  • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
  • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
  • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
  • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
  • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
  • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
  • 16. 12. 2023Předvánoční brutal death metalový večer za účasti Stillbi...
  • 22. 12. 2023Pražští drsňáci DEAD DANIELS a jablonecké berušky LADYBIR...
HEIDEN – Andzjel

Litovelská hudebněprodukční agentura Quido Rock Agency přišla s dalším bonbónkem v podobě koncertu německých heavymetalových U.D.O.

Koncert si můžete užít v olomouckém KD Sidia v neděli 3. října 2004 od 19 hodin. Support poskytnou kapely Interitus a Alien.

Trocha biografie:

Formace U.D.O. byla založena v roce 1987 a od té doby se stala díky čistému zvuku a nezaměnitelnému hlasu Udo Dirkschneidera známou veličinou heavymetaového světa.

S kapelou U.D.O. je úzce spjat i pojem Accept. Projekt založený Udo Dirkschneiderem a Michaelem Wagnerem (později producentem) v solingenu a přímý předchůdce formace U.D.O. Z tvorby Accept zmiňme klasické Braker, Restless and Wild a Balls to the Wall. Po rozpadu Acceptu velká většina fanoušků této kapely přesunula svou náklonnost směrem k nově vzniklým U.D.O., pro které je nadchl právě Udo Dirkschneider.

S prvními alby Animal House (1988) a následným Mean Machine (1989) U.D.O. prokázali, že hrají čistý heavy metal neovlivněný momentálně trendovými zvuky.  V roce 1989 s vydáním posledně jmenovaného alba se také kompletně změnila sestava kapely ? tedy kromě postu vokalisty a kytaristy Mathiase Dietha. Novými členy kapely se stali kytaristy Andy Susemihl, basový kytarista Thomas Smuszynski a bubeník Stefan Schwarzmann.

Došlo k porušení nepsaného zákona ?hrajeme bez kláves? a U.D.O. dosáhli výrazného úspěchu s albem Faceless World. Album produkoval bubeník zaniknuvších Accept Stefan Kaufmann. Album se stalo dosud nejprodávanějším počinem kapely.

Po vydání alba Timebomb v roce 1991 byl obnoven Accept, který pak v letech 1992 až 1996 živě vystupoval a vytvořil další tři alba. Po definitivním rozpadu se vokalista Udo začal znovu věnovat pouze performancím a nahrávání s U.D.O. V sestavě Udo Dirkschneider (zpěv), Stefan Kaufmann (kytary), Jurgen Graf (kytary), Fitty Wienhold (basová kytara) a Stefan Schwarzmann (bicí) nahráli album Tribute to Judas Priest. Na desce se objevuje coververze písně Metal Gods právě od Judas Priest.

Na další desce Solid z roku 1997 najdeme zejména rytmické kytarové kousky s kytarovými sóly Stefana Kaufmanna. Název alba výstižně vypovídá o tom, jakou muziku chtěl Udo Dirkschneider vždycky dělat, tedy hard and heavy. Úspěch byl skutečně značný. Album se udrželo ve čtenářské hitparádě časopisu Rock Hard více než celý rok.

V roce 1998 přichází U.D.O. s albem No Limits, dlaším mistrovským dílem. Skladby na tomto počinu jsou plné energie a výrazově plynule navazují na album předchozí.

Pro doplnění celkové diskografie ještě dodejme názvy ostatních alb, tedy: Holy z roku 1999, Live from Russia z roku 2001, Man and Machine z roku 2002, Nailed to Metal z roku 2003, ve stejném roce vyšlo stejnojmenné DVD. Poslední album Thunderball pak oficiálně vyšlo v březnu tohoto roku tj. 2004 a právě k němu se váže koncertní turné.

Takže nezapomeňte: už tuto neděli v olomoucké Sídii.

Sestava od roku 1999 :

Igor Gianola ? kytara, Stefan Kaufmann ? kytara, Udo Dirkschneider ? zpěv, Lorenzo Milani ? bicí, Fitty Wienhold ? basová kytara

Odkazy:

www.udo-online.de

www.obsel.cz


Zveřejněno: 30. 09. 2004
Přečteno:
3601 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář