Nejbližší koncerty
  • 09. 07. 2022VYSTOUPÍ: AC/DC CZECH TRIBUTE, PURPLE MANIA, DEAD DANIELS...
  • 09. 07. 2022Zputnik (punk-electronica) Rissla (symphonic hard rock) ...
  • 12. 07. 2022V Rock Café Southock se uskuteční výjimečný koncert roku ...
  • 16. 07. 2022Motosraz Bahno Louny 2022 - Motorhead CZ Revival, Blue Ro...
  • 16. 07. 2022Vystoupí kapely: Plexis, Jaksi Taksi, Appel Juice, Nízká ...
  • 22. 07. 2022ETEF – Enter The Eternal Fire festival, 22.-23. 7. 2022 ...
  • 22. 07. 2022Páteční deathmetalový večer ve společnosti kapel : BLOODP...
  • 23. 07. 2022OpenAir koncert pražské rockové kapely Dead Daniels v měs...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

FORREST JUMP - Afforrestation CD-R 2004 - vlastní náklad

No, ne každý den je k vidění růžový obal na undergroundové nahrávce. Forrest Jump si to troufli a za tuhle troufalost mají u mě + 1 bod. Titulka připomíná detail rozkvetlé astry, ale co tím chtěl autor říci netuším. Také logo mají pánové originální, část písmen je zrcadlově obrácená. I když CD je pálenka, obal je made in tiskárna a mě se jeho jednoduchost zamlouvá. Vítám překlady textů do češtiny (ale i origoše v angličtině tam jsou), postrádám sestavu a fotku, nechápu, proč jedna strana rozkládacího bookletu je úplně stejná jako zadní; i přes výhrady za obal + 1 bod (ze 2 možných:-) ).

Styl, který Forresti produkujou, nejsem schopen jednoznačně určit. Asi nejblíže to má k emo hard core, protože emocí je v hudbě dost a dost a tvrdostí se v některých pasážích taky nešetří. Většinou převládá ?skákavý? rytmus, semo tamo se zvolní. V rychlých úsecích se objevuje křičený vokál, v pomalých melodický čistý zpěv. Úvodní veskrze rychlý song nenabízí nic moc, co by stálo za řeč, míchanec rocku a HC bez zajímavějších momentů, asi koncertní věc na rozproudění krve v tělech poskakujících fanoušků. Mnohem zajímavější je následující věc, ve které se střídá tempo, výraz zpěváka a prostor dostává i sólová kytara. V trojce se moc nevyznám ? půlka se mi hodně líbí, půlka mi leze na nervy. Na nervy mi leze téměř k rapu směřující křiko recitace, naopak zbytek skladby s podařenou melodií patří k tomu nejlepšímu, co tahle placka nabízí. Nejlepší skladba má číslo 4, ve které jsou zdařile střídány pomalejší melodické rytmy s tvrdšími. Poslední píseň je zajímavá střídáním poloh zpěvu, jakoby se jednalo o dialog dvou lidí. Hudba + 1 bod (ze 2 možných).

Nahrávka je opatřena solidním zvukem ze studia Šopa, tedy opět + 1 bod.

Abych nezapomněl na texty, ty jsou v daném žánru (a vlastně obecně) nadprůměrné. Žádný skladání obvyklých slov o nenávisti k něčemu, vzteku na něco, žádný vulgarismy, prostě žádný bláboly, ale věty k zamyšlení. Texty + 2 body.

Co se týká krocení nástrojů, nevidím problém, možná bicí by mohly být trochu pestřejší. Hlas(y) jsou také v pohodě, akorát nevím, jestli patří jednomu člověku nebo jsou dílem více lidí. Obsluha nástrojů a hlasivky + 1 bod.

Když to sečtu, tak po 1 bodu za obal, hudbu, zvuk a zručnost, 2 body za texty, rovná se 6 (z 10 možných), plus 1 bod za troufalost rovná se 7, což znamená, že na ploše 17 minut nabízí FJ slušnou porci muziky. Naživo to asi bude ještě interesantnější.

Čas: 17:13

Skladby:

1. My Might

2. Red Wishes

3. Kill My Memories

4. Under Fire

5. My Private Race

www.forrestjump.net momentálně nefunkční


Zveřejněno: 26. 09. 2004
Přečteno:
3192 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář