Nejbližší koncerty
  • 15. 06. 2024Vyplujte s DRAD DANIELS na Vltavu a zažijte jedinečné kon...
  • 15. 06. 2024Legenda kalifornské hardcore scény Downset přijíždí poprv...
  • 16. 06. 2024DOWNSET. ( USA ) Legendární hardcore kapela z Los Angele...
  • 19. 06. 2024Trap metalová senzace z USA Dropout Kings přijíždí poprvé...
  • 19. 06. 2024WAYFARER (USA) + DREADNOUGHT (USA)
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

Fuck the Facts, Psychofagist, Adacta, Midnatt Död, Got A Wolf - 3. 4. 2012 Yacht Klub Brno

FUCK THE FACTS (CAN)
 animal grindcore / experimental hardcore / neuro metal, Ottawa
http://fuckthefacts.bandcamp.com
https://facebook.com/FuckTheFacts

FUCK THE FACTS byl původně jednočlenej bezejmennej noise / grindcore projekt s datem vzniku někdy na konci 90. let, ale po přívětivý odezvě na podzemní kazetový vydání demáčů leckde po světě (i u nás) si přizval Topon Das spoluhráče a společně dali kapele jméno a nálepku bastardized grindcore a začali tepat svoji vizi o tomhle žánru a budovat si jméno jako neuvěřitelně energická diy grindcore kapela. Na týhle nálepce má určitě lví podíl zpěvačka Mel, působící v kapele kromě Topona nejdýl (od roku 2002), která se téměř okamžitě stala po Toponově těžko uchopitelným skladatelským rukopisu druhou jasnou poznávací značkou kapely. Tvorba FUCK THE FACTS se na průřezu jejich neskutečně bohatou diskografií hodně vyvíjela a obsáhla velice široký spektrum vlivů, hodně výstižný mi přišlo, když jsem je někde viděl na plakátě popsaný jako eclectic, socio-political grind-metal manglers on Relapse. Na Relapse Records vyšly poslední tři velký desky, ale i přes spolupráci s takovýmhle labelem se FUCK THE FACTS drží DYI etiky, vydavají si sami myriádu splitek, singlů a demáčů, sami členové mají prsty v pár malých podzemních labelech a turné si bookují buď sami nebo s pomocí někoho jako je Koppa z Agipunk (což je tento případ), i když mohli jet pohodlně bez větších finančních rizik v tourbuse jako doprovod nějaký velký tour. Loňská deska Die Miserable opět posouvá hranice žánru, tentokrát klade důraz na hutnější temnější metalový vyhrávky made in Canada, nervy tedy pocuchají nakroucený neuro CRYPTOPSY, do toho namakaný zvířecí grindovky a nezapomíná se ani na atmosférický sypačky z Disgorge Mexico. Harmonicky se to možná trochu poklidnilo a matika tu už není tak šílená, ale rytmika a melodie vám klídek stejně rozhodně nedopřejou. A do toho ta šílená ženská.. Mell není žádná hecovací muskulatura typu Candence z WOJ, naopak je to sympatické drobné stvoření, ale pořádek v prvních řadách si udělá minimálně stejně dobrej. Navíc texty na poslední desku napsala ležíc sama v porodnici a všechnu bolest a zmar z nich dokáže dostat do svýho vystoupení v naprosto autentický podobě.. Skoro bych ji přirovnal ke vzteklý medvědici, když se někdo přiblíží k jejím mláďatům, ostatně přijďte se přesvědčit sami.

PSYCHOFAGIST (ITA)
 jazz-grind / experimental mathcore, Novara
http://www.psychofagist.com

Hudba PSYCHOFAGIST by se dala připodobnit k arytmickýmu vstřikování zlámanejch rytmů a spasmatickejch sinusoid přímo do mozku. Neuroplasmatická disonantní resonance. Spasmatické saxofonové sinusoidy, dvanác schizofreních strun (8+4), racionální čísla, iracionální algebra, houby, bicí z Dalího obrazů, dvoje epileptické hlasivky, obsedantně kompulzivní porucha a melofobie balená do malých elektronických krabiček.
Nepředvídatelnost a obtížná uchopitelnost PSYCHOFAGIST odkazuje k progresivistům DILLINGER ESCAPE PLAN, MESHUGGAH, GORGUTS, PSYOPUS či DAUGHTERS. Grindová rychlost a brutalita je v hudbě PSYCHOFAGIST lámána odstředivou (a)rytmikou a disharmoniemi. Jejich pojetí extrému permanentně koketuje s moderním jazzem i dílem mistrů současné klasické hudby jako byli a jsou Cage, Schoenberg nebo Ligeti. Anebo ještě jinak, zavřete do kovové krabičky DAUGHTERS, starší THE CRINN, ZU, kultovní zornovce NAKED CITY a pár desorientovaných vos, pak už zbývá jen protřepat, zapudrovat efedrinem a vzít na jam do ústavu pro duševně choré. Tahle hudba je pro otrlé posluchače, kteří se rádi kochají posouváním hranic v hudbě! Minulej koncert v Brně se povedl na výtečnou, kapela sama na něj vzpomíná jako na nejlepší na tour a dokonce došlo na variaci na naked pit skoro jako z textů GUYANA PUNCH LINE. Tentokrát italští psychoz přivezou zbrusu nový materiál z dlouho očekávanýho splitka s kapelou ANTIGAMA, dalšími mistry avangardního grindcore od Relapse Records. Přijďte ochutnat zhudebněné halucinace, bezmasý nahý oběd k večeři v Yachtu i v průběhu koncertu.

ADACTA (SVK)
 metal-crust / crustcore, Bratislava
http://www.adacta.mangelcrusties.sk

ADACTA má v rodným listě zapsanej rok 2000, Bratislavu a pohlaví crust-metal / crustcore a patří dlouhodobě mezi TOP 5 kapel HC/punkový scény na Slovensku. Jelikož ale kapela moc nekoncertuje, v Brně se už pekelně dlouhou dobu nevyskytla. Tentokrát s sebou přiveze kromě starejch věcí hlavně "novej materiál" (nahráno v Professional Sound Studiu v roce 2010) z cca měsíc starýho splitka s JONESTOWN. Čekejte našlapanej zběsilej crustopal s četnejma metalovejma vyhrávkama a zběsilým drajvem ala starý WOLFBRIGADE.

MIDNATT DÖD
 disbeat / sverige mangel crust, Znöjmö
http://bandzone.cz/midnattdod


MIDNATT DÖD hrnou ortodoxní disbeat / sverige mangel crust. Jejich účast jsme zvolili zejména ze dvou důvodů, zaprvý považuju kontrast mezi experimentální a ultraortodoxní podobou extrémní hudby za zajímavej a za druhý jsme chtěli kanaďanům ukázat, že i u nás máme respektuhodné frotmanky (frontwomanky?). Násleující popis jsem si vypůjčil od Filipa. "Multiinstrumentalista Čiko (Š.O.K., SANTIAGO DE CHILE, MRTVÁ BUDOUCNOST - bicí, PANGS OF REMORSE - kytara) ždímá basu a konečně si plní svůj sen, sněný, co pamatuju, již někdy od poloviny 90. let, sen o ortodoxní sverige mangel crust kapele (tehdy se měla jmenovat SVART REGN - 'Černý déšť', ne?). Většina snů se plní, když po nich jdeš s vytrvalostí predátora lačnícího po krvi - MIDNATT DÖD hrnou kromě vlastní tvorby i klasiku ANTI-CIMEX, MOB 47, ASOCIAL a vůbec to nezní špatně! Bubeník nebo kytarista je z RAW REASON, zpěvačka je dcera Čikova spoluhráče ze Š.O.K.u ... a ohromuje obecenstvo svým záhrobním vokálem. Naděje!" Demo na bandzone.

GOT A WOLF
 chaotic hardcore / mathcore / noise / punk, Blansko
http://gotawolf.cz

Sestavu pro tenhle večer zkompletovali GOT A WOLF z Blanska, u mě současně nejlepší DIY variace na CONVERGE / BOTCH / NORMA JEAN a spol. u nás. Mladá charismatická kapela z Blanska, o jejíchž živelnejch koncertech se na Brněnsku mluví už od začátku její zatím nedlouhý existence. Zpozornět by měli hlavně fanoušci zmiňovaných chaoscorových ikon CONVERGE, BOTCH, NORMA JEAN nebo THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Jejich vliv je v bordeliozní hudbě GOT A WOLF dost slyšet. Krkolomné rozsekané riffy, kvílivé vazbení kytar a celkově špinavý, korodující zvuk. Naživo dost ostrá směs, jak se mohli přesvědčit třeba návštěvníci loňského koncertu s PSYCHOFAGIST nebo spousty jinejch koncertů a benefitních akcí.

Zveřejněno: 21. 03. 2012
Přečteno:
3455 x
Autor: Dw | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář