Nejbližší koncerty
MAGICK MUSICK 2024

KURF7 – EP 2011 MP3, vlastní náklad

Tento all-star projekt vznikl již v roce 2008. V jeho řadách najdeme zpěváka Dark Gamballe – Deseda,  ze stejné kapely zasedl za bicí Gothyšh a o kytary, basu, zvuky i samply se stará Bormann z legendární kapely Pigsty. Ten by zárověň měl být autorem repertoáru. Aby toho nebylo málo, songy vznikají ve studiu Davos pod dohledem Otyna, který též pochází z  Pigsty. Hodně zajímavý projekt, řekne si člověk, jen co dočte tyto informace. I já jsem byl na to hodně zvědavý.

Charakterizovat styl Kurf7 je dost obtížné. Na bandzone profilu mají napsáno metal, přesto bych kapelu zařadil někam na pomezí crossoveru a metalu. Po spuštění prvního songu Dufilozen uslyšíme kvalitní zvuk, za který se tento projekt rozhodně nemusí stydět. Obzvlášť tato píseň mi připomíná jiné crossoverové party, ale s vlastním soundem. Rozhodně se nesnaží nikoho kopírovat. Lamarak malinko přiostří, uslyšíme zde i prakricky grindcorový hlas, kombinovaný s melodičtějším zpěvem Deseda. Vše se nese v originálním duchu a zní velice zajímavě. Do třetice přichází Karanamera. Zde je podle mě slyšet vliv staré Sepultury, ale možná je to jen můj názor.

Na tomto materiálu se mi líbí, že každá ze tří věcí zní jinak. V první převládají melodie, avšak ne na úkor tvrdosti. Druhá je hodně založená na tvrdosti, ale zárověn je i alternativní. Třetí přináší opět tvrdost, ale zaměřenou jiným směrem, k orientálním a indiánským melodiím. Projekt je natolik svůj, že pro něj bude možná těžší získat si své fanoušky. Navíc naživo ho asi nikdy neuslyšíme, vzhledem k vytíženosti členů ve svých domovských kapelách. Jsem moc zvědavý, co dalšího nám Kurf7 předvede a kam se posune svou tvorbou

Sestava:

  • Zpěv  -  Desed
  • Bicí   -   Gothyš
  • Kytary, basa, zvuky a samply  -  Bormann

Seznam skladeb:

  1. Dufilozen
  2. Lamarak
  3. Karanamera)

Čas:  11:47

http://bandzone.cz/kurf7
http://www.kurf7.com

Zveřejněno: 28. 02. 2012
Přečteno:
3964 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Louluk | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář