Nejbližší koncerty
 • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
 • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
 • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
 • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
 • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
 • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
 • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
 • 12. 07. 2024Půjde o Conselfiniho první evropské tour a stejně tak o p...
LLYR

Corrupted Melody – Inner 1 CD 2009, STF-records

Po dvou demosnímcích (Shadow Play 1997 a Forsaken Ravenes 1998) se hlásí slovenská úderka Corrupted Melody s aktuálním debutovým CD „Inner 1“. Zázemí našli „bratia“ u německé firmičky STF – Records. A co že se na stříbrném kotoučku nachází?

Na promo materiálu svůj styl kapela charakterizuje jako Atmospheric Mystic Metal a tím se dá v ceku souhlasit. Tu zaslechneme blackový skřehot, tu ženský vokál, tu zadoomanou pasáž atd.. Materiál se poslouchá vcelku dobře a je vidět, že je kapela dobře muzikantsky a technicky vybavena. Dále také nelze přeslechnout death metalové kořeny, které dávají nahrávce takovou zajímavou příchuť.

Nicméně i po několikátém poslechu Inner 1 se nemohu zbavit dojmu, že nahrávce chybí určitá hitovost. Postrádám nějakou ústřední melodii či myšlenku, která by mi pomohla kapelu zavrtat hlouběji pod kůži. I přes to, že vše více méně funguje tak jak má, je to podobné, jako by jste hladoví seděli u stolu plného nazdobeného a voňavého jídla, ale nesměli by jste ochutnat. Přesně takový pocit mám já při poslechu aktuálního alba Corrupted Melody.

Co se týče zvuku, tak ten je dle mého názoru v pohodě. Kytary jsou čitelné, klávesy vkusně doplňují atmosféru a automat je také celkem povedený. Zpěvové linky disponují třemi polohami. Klasický deathový murmur, blackový skřehot a klasický ženský vokál. Ten mi spolu s death metalovou polohou připadá pro kapelu přirozený a jeho kombinace se příjemně poslouchá.

Co napsat závěrem? Poměrně zajímavé album, kterému se tak úplně nedaří spojit technické kytarové riffy a pomalé melodické plochy. Ty jsou naopak velmi příjemné a myslím si, že by si zasloužily mnohem více prostoru. Třeba alespoň tolik, kolik se jim dostalo v závěru devátého songu „Imaginata“.

Nicméně „Inner 1“ je pro mě vcelku povedená nahrávka, která si pozornost určitě zaslouží.

Nejlepší skladba: "Imaginata"

Tracklist:

 1. Rebellion
 2. Balance
 3. Hearth of Sphinx
 4. Messenger
 5. Inbetween
 6. Embrace of Waters
 7. Charon
 8. Never
 9. Imaginata
 10. Birth of Goddess

www.corruptedmelody.sk 


Zveřejněno: 15. 07. 2009
Přečteno:
3542 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Yvor | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář