Nejbližší koncerty
  • 12. 02. 2026FINAL DOSE (UK) Zuřivá směs chladné zlovolnosti black ...
  • 13. 02. 2026Pražská stálice české alternativní scény po letech opět m...
  • 13. 02. 2026ROZPOR RozpoR patří už více než 25 let k výrazným hlas...
  • 14. 02. 2026MALLEPHYR - death/black metal https://www.facebook.com/m...
  • 14. 02. 2026Sobotní (ne)valentýnský večer s pomalou, těžkou a psyched...
  • 14. 02. 2026Již tradiční zimní koncert v plzeňské Šeříkovce, na němž ...
  • 15. 02. 2026MARIPOSA NOCTURNA Metal, emo, screamo, hardcore nebo a...
  • 20. 02. 2026Čtvrtý ročník Festivalu Muziq se bude konat 20. – 21. úno...
DARK GAMBALLE – „Dobrý lhář“

Březen-květen 2026, Česko

Kapela Pačess v čele s charismatickou zpěvačkou Bárou Basikovou právě dokončuje album s názvem „Katechi2mus“. Nahrávání probíhalo v osvědčeném studiu Davos a následně v Paranoid Studio Václava  „Noida“  Bárty, který se postaral o finální zvukovou podobu desky. Výraznou stopu na projektu zanechal bubeník Cradle Of Filth Martin „Marthus“ Škaroupka, který se ujal produkce skladeb a nahrál veškeré klávesové party. 

Kapelník Pačess ke spolupráci s legendárním bubeníkem dodává: „Na společných tour s kapelou Titanic či během Martinova bubnování v Pačess bylo neskutečným zážitkem sledovat jeho přístup, nasazení a profesionalitu. To, že jsem s ním mohl pracovat na aktuálních skladbách, pro mě znamenalo opravdu hodně. Vděčím mu za mnohé.“

Nové album, jemuž dominuje excelentní zpěv Báry Basikové, slibuje řadu zajímavých hostů a posun do niternějších, „pivně-didaktických“ poloh. O vizuální stránku se opět postaral Vladimír Kokolia. CD formát se na pultech objeví během března 2026, přičemž kapela ihned poté vyrazí na rozsáhlé jarní tour po boku Krucipüsk. 

Harmonogram koncertů – Jaro 2026:
21. 3. – Pec pod Sněžkou, Klondike
27. 3. – Pardubice, Žlutý pes
3. 4. – Třebíč, Roxy
4. 4. – Bělá pod Bezdězem
10. 4. – Broumov
11. 4. – Tanvald
17. 4. – Svitavy, Lidové divadlo
18. 4. – Havlíčkův Brod, Klub OKO
24. 4. – Jaroměř, Klub Nároďák
22. 5. – Drnovice (speciální koncert s kapelou XIII. století) 
Následně se tato kapitola uzavře a kapela Pačess s Bárou Basikovou bude již minulostí. Nenechte si tedy ujít poslední koncertní příležitosti.


Zveřejněno: 09. 02. 2026
Přečteno:
38 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář