Nejbližší koncerty
  • 18. 01. 2025Rotten Fest vol.32 18.10.2025 S-klub Olomouc od:16:00...
  • 18. 01. 2025Po třech úspěšných ročnících pokračujeme v narozeninové k...
  • 20. 01. 2025První z pravidelných koncertů zdarma, určených podpoře me...
  • 25. 01. 2025Srdečně vás všechny zveme na koncert do táborské pivnice ...
  • 25. 01. 2025DESOLAT (Austria) – sludge HC Kapela založená v roce 201...
  • 26. 01. 2025Buřinky ll znovu na scéně! Zahrají i Marxova tchýně a IQ:60!
  • 30. 01. 2025Po 6 letech se do Prahy během svého evropského turné (A S...
  • 04. 02. 2025Francouzský blackened hardcore Pyrecult se přijede poprvé...
LLYR

22. 11. 2024, Praha - Divadlo Hybernia

Po veleúspěšném vystoupení na letošním festivalu Brutal Assault CULT OF FIRE s BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE zahrají znovu v pražské Hybernii. Ještě jednou tak v jejích komornějších prostorách připomenou 200. výročí narození Bedřicha Smetany – a to 22. 11. Pro velký zájem bylo přidané také druhé odpolední vystoupení.

CULT OF FIRE navazují na nejlepší tradice českého black metalu a za dobu své existence se stali jednou z mála domácích kapel, které se dokázaly prosadit i na mezinárodní hudební scéně. Kapela je známá především svými vizuálně podmanivými vystoupeními, se kterými se dostali na téměř všechny kontinenty a postupně se vypracovali do pozice headlinerů ojedinělých hudebních akcí.

Symfonické aranže pro kapelu a BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE připravil umělecký ředitel a dirigent tohoto tělesa Martin Šanda, pro kterého spolupráce s metalovými kapelami není nic nového. „Je skvělé, že můžeme tímto projektem propojit dva naprosto odlišné hudební světy a přiblížit jak klasiku metalistům, tak naopak i milovníkům klasické hudby kvalitní a poctivý metal,“ uvádí Šanda.

Vladimír Pavelka (CULT OF FIRE), který stojí za hudbou pro toto unikátní vystoupení, přibližuje, jak se rodila jeho dramaturgie: „Po týdnu intenzivního poslechu všeho, co pan Smetana složil, mnou nejvíc rezonovaly skladby Pochod národní gardy, Tábor, Píseň česká, Vyšehrad, Triumfální symfonie - Scherzo, Vltava a Z českých luhů a hájů. Ty jsem si dokázal představit v celé jejich kráse a metalovém provedení. Vedle nich chci představit i vlastní skladbu Váh, kterou jsem složil jako poctu nejdelší slovenské řece.“

Jedná se o exkluzivní vystoupení a možná poslední možnost tuto show vidět.

Exkluzivní předprodej na GOOUT:

pá 22. 11. 2024 20:00 - https://goout.net/cs/kult-ohne-cult-of-fire+bohemian-symphony-orchestra-prague/sznwlix/

pá 22. 11. 2024 17:30 - https://goout.net/cs/kult-ohne-cult-of-fire+bohemian-symphony-orchestra-prague/szwmvix/
 


Zveřejněno: 05. 11. 2022
Přečteno:
335 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář