TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

CD 2020, Bizarre Leprous Production / grindcore / Holandsko

Holandská bruska DISUSE je opět tady. Po zajímavém minialbu „The Yetti From Kad-Man-Ra“ a ještě kratším průměrném CD „Machine-Gun Kelly“ jí vyšlo koncem loňského roku další album. Ano, album. Protože jestli výše zmíněné nahrávky měly hrací čas pět, respektive tři a půl minuty, pak nyní stopáž 13:10 působí u této kapely skoro jako dvojalbum. (úsměv)

Za touto nadměrnou délkou určitě nelze hledat příčinu v nadbytku volného času pro skládání nového materiálu během covidového lockdownu, protože se nahrávalo v rozmezí února až září. Spíš bych za tím viděl čerstvou krev v sestavě, kdy byla obměněna kompletní rytmická sekce. Ale třeba je všechno úplně jinak.

Opět jednoduchý digipack bez bookletu ukrývá CD, na němž je zaznamenáno hned šestnáct songů, z nichž většina dosahuje délky maximálně pár desítek sekund a jen pár výjimek se přehoupne přes minutu. To ale rozhodně nevadí, protože skladby jsou sakra výbušné a tímto nabírají na své intenzitě. Přesto jsou k zaslechnutí zvraty v tempu od středního po sypačky, chytlavé kytarové riffy a k tomu je hrubý murmur střídán ječákem (Rogier prošel spoustou kapel včetně LAST DAYS OF HUMANITY), takže veškeré atributy starého a poctivého grindcore jsou naplněny. Nejhitovější položkou je pak určitě závěrečná „Zwerk Dybbuk“.

Tohle album mi prostě dalo vše, co od grindcore kapely očekávám a během jeho poslechu jsem se rozhodně nenudil. Pro vinylové fanoušky vyšla i LP verze u belgického labelu Bringer Of Gore Records.

Seznam skladeb:

 1. Nemesis Ktār
 2. The Nomoli
 3. Zaicrototh
 4. Black Heart A Dalek
 5. Fort Buhen
 6. Proletarian
 7. Wolpertinger Opioid
 8. Element 115
 9. Nan Madol
 10. The Wrath Of Tiwanaku
 11. Gottfried Leibniz
 12. The Dzopa Being
 13. Megalith
 14. Diffusor
 15. Tuatha Danann Achnaton
 16. Zwerk Dybbuk

Čas: 13:10

Sestava:

 • Roger – zpěv
 • Thijs – kytara
 • Jordi – basa
 • Pieter – bicí

Facebook
Bandcamp

Bizarre Leprous Production

 


Zveřejněno: 22. 06. 2021
Přečteno:
363 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář