PUSTINA

11. 3. 2021, Ostrava - Hudební bazar

Přímý přenos koncertu rožnovské formace CHOROBOPOP, který se koná 11. března od 19:00 na podporu ostravského klubu Hudební bazar. /// Nouzové vysílání Svobodného rádia – Rádia Hudební bazar ve spolupráci s internetovou "vysílačkou po síti" Radiocyp.cz. Komponovaným večerem provede a členy kapely vyzpovídá Jiří Zahuta. Možná se dozvíte i něco navíc… (Odkaz bude zveřejněn nejpozději v den konání akce.)

V rámci koncertních bloků zahraje výše uvedená skupina skladby z albového debutu "Kočky, krysy, celebrity" (v pořadí předposlední titul pod hlavičkou vydavatelství Malárie Records v roce 2020. Spolupráce triumvirátu Malárie Records, Burina a Cultburger Records).

CHOROBOPOP vznikl na troskách legendárního HC punk projektu TELEFON. Poté, co jeho řady opustil bubeník, sáhla osiřelá trojice Zay, Keč a Ctib po bicím automatu, změnila název a pustila se do hledání nové tváře, od té předchozí záměrně odlišné. Nezaměnitelnou a neodmyslitelnou součástí písní CHOROBOPOPU jsou precizní a kvalitní texty, pokračující (a volně navazující) v duchu letité rožnovské tradice. K tomu je nutno připočíst svéráznou a svébytnou interpretaci, která obsahuje jak punkovou přímočarost a údernost, chvilkami postpunkovou (až neopopovou či spíše chorobopopovou) melodičnost, tak místy se objevující melancholii a tklivost...

Album "Kočky, krysy, celebrity" zachycuje aktuální podobu kapely, přestože na něm najdete i písně vzniklé v jejich samotných začátcích. Nástrojové obsazení oproti původní sestavě, kterou můžete znát z dřívějších koncertů či starších demo snímků, doplnily klávesové nástroje. Ucelená nahrávka vznikla v první polovině roku 2020 ve studiu Ziki Records ve Zdětíně u Prostějova.

V průběhu online streamu proběhne tzv. virtuální dražba, jejíž součástí bude licitovaný prodej aktuálního alba CHOROBOPOP a jedné sběratelské raritky, pocházející z archiválií "kapelních" (personálně, s výjimkou odejivšího bubeníka, de facto shodných) předchůdců TELEFON... Na regulérní a řádný chod licitace dohlédne Tomáš Barilla Stacha. Výtěžek z prodeje bude taktéž určen na podporu spolupořádajícího klubu. Podrobnosti se dozvíte v průběhu živé relace.

Pokud chcete a můžete, podpořte, prosím, oblíbený a legendami opředený klub Hudební bazar (kdykoliv, tedy i mimo konání online koncertu skupiny CHOROBOPOP), případně kapelu, a to na čísle účtu: 1333013103/0800. Doba sice není příliš příznivá, leč lidská solidarita dokáže dělat divy!

Čistý vzduch, zdravý rozum, silný duch a otevřená srdce!!!

 

ODKAZY:
https://www.facebook.com/hudebnibazarostrava
https://www.facebook.com/stanice.radiocyp
https://radiocyp.cz/
https://www.facebook.com/chorobopop/
https://chorobopop.bandcamp.com/

VIDEA:
https://www.youtube.com/watch?v=6oBpGoq8_Do
https://www.facebook.com/watch/?v=1487161088132683

Facebook událost

 


Zveřejněno: 27. 02. 2020
Přečteno:
178 x
Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

06. 03. 2021 22:21 napsal/a Bury
ZRUŠENO !!!
Bohužel se tento stream neuskuteční! Z jediného prostého důvodu - zákaz cestování mezi okresy v této době. Ovšem stream koncertu CHOROBOPOP z rožnovské Vrátnice o dva týdny později (25. března) bude na 100 %. Předtáčel se a poběží ze záznamu. Sledujte Facebook kapely nebo klubu pro více informací.