ASMODEUS – Příjezd krále

1. 3. 2019, Strakonice - Křemelka

Jednou ze zastávek ruských WELICORUSS na českém turné v rámci propagace jejich alba "Siberian Heathen Horde" měla být strakonická Křemelka. Bohužel doslova pár hodin před začátkem kapela oznámila, že kvůli problémům se zády bubeníka Ilyi Tabachnika ruší vystoupení ve Strakonicích a taktéž sobotní akci ve Farářovo sluji ve městě škodovek. Novosibirští WELICORUSS by na podzim rádi "znovu" přijeli do Strakonic předvést své vnímání starověkých filosofií formou symfonického black metalu.

O večerní zábavu se tudíž musely podělit dvě zbývající kapely. Čestičtí ANKHOR evokovali náladu zábavovky 80.-90. let, rytmický "hevík" podepřený skočnými refrény, vícehlasným zpěvem nezapřel kořeny období NWBHM. Za mě jako pamětníka doby, kdy grind, black a death metal byly ještě záležitostí uměleckého podzemí, solidní výkon.

Druzí na řadu přišly budějovičtí grind-blackoví YTIVARG v čele s charizmatickým Miculou Parvou. Úvodní "Bipolar transistor" jasně naznačil energii celého setu. Následovaly sypačky "Anode annihilation", "Go against the current" etc...


Zveřejněno: 04. 03. 2019
Přečteno:
3084 x
Autor: Jindra | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

14. 03. 2019 19:53 napsal/a Opat
Je to NWOBHM.
:-)
14. 03. 2019 17:37 napsal/a immortal
Potopenej...
No, já bych spíš napsal, že jich bylo mnoho. Kolik je jich z té prapůvodní sestavy ještě aktivních, potažmo prorazili v novodobé historii. Moc už jich není. Nevím, ale před rokem mi spíš připomínali potopenej Titanic. Co si vzpomínám Johane, tak si na nima také kroutil hlavou. To tedy zase musím přiznat, že proti loňsku tam posun vidět je.
13. 03. 2019 19:06 napsal/a Johan
Přesně tak...
Dobře to Jindra napsal, kapel, které jsou do NWBHM řazeny, je spousta a žánrově jsou hodně rozkočené. Já viděl ANKHOR loni, nebavili mě, ale přirovnání k NWBHM mi přijde OK. Před rokem mi připomínali hlavně brněnský TITANIC...
13. 03. 2019 17:57 napsal/a Jindra
Tak znova
V \"minirecenzi\" jsem použil výraz \"kořeny období NWBHM\", tím nedávám rovnítko mezi Iron Maiden a Ankhor! Tohle muzikálně revoluční období vrhlo na svět desítky výborných kapel. Pokud si poslechneš např. Mendes Pray, Traitors Gate, Atomkraft, Salem atd., tak to je ta méně známá část britského metalu 80. let. Přirozeně, naprostá většina posluchačů (myslím, že i ty) při pohledu na těchto pět pro mě magických písmen si představí jenom ty nej ... V dnešní přiblblej komerční době je třeba tyhle regionální kapely podpořit, oni určitě na vavřínech neusnou. V každém případě díky za tvůj názor pane Nesmrtelný.
13. 03. 2019 17:00 napsal/a immortal
Re:Ale
Já je neodsuzuju. Někam na zábavu jako dobrý jo, ale přirovnat to k NWBHM to je sakra nadnesený. Jako k čemu přirovnat? K UFO, Iron Maiden, Judas. Oceňuji odvahu každého kdo vyleze na pódium. Mně třeba přišli kytary jednotvárný a zpěv až takovej moc normální. Pokrok asi udělali, já je slyšel podruhé v životě a je možné, že se budou zlepšovat. Mně to nechci říct nudilo, ale nějak extra nezaujalo.