Nejbližší koncerty
 • 23. 05. 2024Fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZ...
 • 24. 05. 2024MORTHYMER Mysteriózní persona, které dali život členové ...
 • 25. 05. 2024Koncert The Exploited se ze zdravotních důvodů bohužel po...
 • 27. 05. 2024NO FUCKER - d-beat & rawpunk z New York City, známý mj. d...
 • 29. 05. 2024Violent Way (USA) + Remdik (SK)
 • 31. 05. 2024Ráďa & Pepča proudly present: "Jen pro ten dnešní den sto...
 • 03. 06. 2024HIGH ON FIRE (USA) + REPELENT SS
 • 06. 06. 2024FOSCØ (ESP) - screamo https://fosco.bandcamp.com/album/g...
DARK GAMBALLE – „Dobrý lhář“

PIGSTY - Pigs Are Back CD 2005 - Bizarre Leprous Production

Hoci grind core už dlhšie nepočúvam, tak keď som si pustila toto album prvý raz, pomyslela som si len, že WAU. :-) No, aby som bola presnejšia, ide o niečo medzi grindom a crustom, aspoň vokálmi, ale vlastne kúsok aj rytmom. Obal má zaujímavý artwork, aj keď netuším, čo to na ňom vlastne je. :-)

"Sensitive People Love Music", takéto meno nesie intro k tomuto albu, ktoré pozostáva zo stlmených bicích, klávies a nejakého toho hlásku, ktorý im tam "špeciálne nahral" Rudolf Hrušínský. :-)Pak sa spustí pieseň s odpoveďou na otázku, ktorá trápi ľudstvo už dlhé roky a trápia sa ňou všetci filozofi... A čo je to za otázka? No predsa: "Aký je zmysel života?" Pigsty na to našli odpoveď a znie takto: "The Universe Pig+Money=The Essence Of Existence" :-) No, to čo ma udivilo, popri rýchlom crutstovo/grindovom melodickom náreze, ktorý doslova človeka nadupáva energiou! - je to, že ja si fakt fakt nepamätám, že dakedy pred 6-7 rokmi by boli v grinde klávesy a elektronika??? :-) No vidím, že aj grind sa vyvíja a vyvíja sa vskutku zaujímavo. Ovšem, nečakajte tu nejaké dlhé klavírne partie :-))) a tak, skôr to len dopĺňa takú tú grindovú atmosféru kadejakými zvukmi. Vlastne mi to v tých chvíľach pripomína Fear Factory. No, tak toto naozaj môžem. Podobná je aj pieseň "End Of All Lies", "Crush". Hm, žeby som sa znova vrátila raz ku grindu? :-D

"Angels" začína pekne anjelikovskými chorálmi, pak sa spustí sypanica gitary, basgitary, bicích a kvík kvík... Do toho crust kriky, ale fakt príjemné. Okolo druhej minúty sa začnú do drteníc vkladať chóriky a je to lepšie jak nejaký gothic, no fakt... :-) A pak sa to ku koncu odoberie opäť takými utlmenými chorálmi."Pigs Are Back" je zas taká crustovejšia, rytmom aj melódiou a paráda, dať si to na sluchátkach, ísť sa prejsť na slniečko, pritom skákať ako na gumičke a na všetkých sa usmievať :-))))) taký mám z toho pocit.

"Pig Football" - rýche riffy, akože behajú prasiatka a ešte do toho atmosferické klávesy, no vám vravím, úplný prasačí futbal... :-))) Piesne sú proste výborné, rýchle, energické, vynikajúco zahraté, klávesové zvuky, elektronika, všelijaké hlasové pazvuky :-)), vynikajúce vokály, skvelý zvuk... Ja už neviem, mám z toho dilemu, poslednou dobou recenzujem toľko dobrých vecí... No, kiež by to tak bolo aj naďalej. :-) Pre mňa je toto v tom grind závale, čo poznám (a to som, ako počúvam, odchovaná viac na tej "staršej škole"), NUMERO UNO v grind core. Dúfam, že sa niekedy vyšantím na nejakom koncerte pri ich super hudbe!

Čas:  42:53

Tracklist:

 1. Sensitive People Love Music
 2. The Universe
 3. Pig+Money=The Essence Of Existence
 4. End Of All Lies
 5. CrushAngels
 6. Pigs Are Back
 7. Pig Football
 8. Quadamage -Tabalabadach
 9. Quadamage - Farret
 10. Quadamage - Gebr Ghare
 11. Subba - Good Flok
 12. Subba - False Preachers
 13. Blind Lambd

www.pigsty.webzdarma.cz


Zveřejněno: 15. 06. 2005
Přečteno:
3423 x
Hodnocení autora:
10 / 10

Autor: Weronyka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

23. 06. 2021 01:07 napsal/a Don Decker
Zensky nerozumeji metalu
100 x lepsi nez Mincing Fury nebo Ingrowing!
17. 06. 2005 07:54 napsal/a weronyka
nerob mi traumyyyy :-)))
ked je tam money, tak to ma trosku iny vyznam... :-)
17. 06. 2005 01:25 napsal/a prase
ale ta
recenze je moc krátká :) A dalsi chyba v recenzi :( Ne 'aký je zmysel zivota' ale 'vznik zivota' (vesmirne prase + opice=narozeni humanoidu) :)))
16. 06. 2005 17:49 napsal/a weronyka
ale pak
nech mi nikto nefrfle na dlzku recenzie! :-)
16. 06. 2005 17:46 napsal/a weronyka
pre Prase :-)
hodne podobne (teda pekne) - no to asi na opis nestaci :-) no jo,uz sa polepsim teda;-)