- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 12. 02. 2026FINAL DOSE (UK) Zuřivá směs chladné zlovolnosti black ...
- 13. 02. 2026Pražská stálice české alternativní scény po letech opět m...
- 13. 02. 2026ROZPOR RozpoR patří už více než 25 let k výrazným hlas...
- 14. 02. 2026MALLEPHYR - death/black metal https://www.facebook.com/m...
- 14. 02. 2026Sobotní (ne)valentýnský večer s pomalou, těžkou a psyched...
- 14. 02. 2026Již tradiční zimní koncert v plzeňské Šeříkovce, na němž ...
- 20. 02. 2026Čtvrtý ročník Festivalu Muziq se bude konat 20. – 21. úno...
- 20. 02. 2026Crossover rockový koncert.

Energia, ktorú vysielaš, sa ti vždy vráti. SYMFOBIA natočili videoklip k úplne novej piesni
Fanúšikovia slovenských symfonikov sa dočkali ďalšieho klipu s posolstvom.
NITRA. Slovenská kapela SYMFOBIA sa momentálne pomaly už pripravuje na svoje vystúpenia na letných festivaloch Ostrava v Plamenech alebo Montana Metal Fest, no to nie je všetko. Fanúšikom servíruje na podnose čerstvý videoklip na zbrusu novú pieseň „Karma“.
Nitrianski symfonici si po klipoch na piesne „Bury It“, „Flowing Down“ a „Smog of Tomorrow“ s osvedčeným filmárskym triom vyskúšali novú spoluprácu s českým štábom Radim Vězník – Video Production. „S predchádzajúcim tímom sme boli spokojní, avšak chceli sme vyskúšať niečo nové. Keď som videla prvýkrát Radimove videá, bola som unesená. On sám je výborný muzikant a cíti rockovú hudbu, preto sú jeho klipy vždy pecka,“ prezradila dôvody zmeny speváčka Erika Strečková.
Točili deň, obavy robil prechod cez hranice
Videoklip sa točil počas druhej vlny pandémie v apríli v Brne. Takže, obavy boli najmä z presunu cez hranice. „Trochu sme sa obávali, či nás vôbec pustia, museli sme byť otestovaní a mať vyplnené papiere, že ideme pracovať ako umelci do Čiech. Nakoniec nás na hraniciach nik nekontroloval,“ usmiala sa Erika.
Všetky potrebné zábery sa stihli natočiť za deň. „Začali sme skoro ráno, skončili neskoro večer. S Radimom sa nám spolupracovalo veľmi dobre, všetko mal pripravené, dobre zorganizované a naplánované,“ hovorila spokojná speváčka, ktorá je aj autorkou textu k tejto skladbe.
Karma nie je iba to zlé
„Text k tejto skladbe vznikol počas najtvrdšieho lockdownu na Slovensku. Inšpirovalo ma k nemu správanie ľudí počas tohto obdobia. Nikto to nemal jednoduché, no zloba a nenávisť, ktorá sa vynorila, ma v skutku veľmi nemilo prekvapila. Ľudia nerobili nič iné len sa neustále sťažovali, nadávali, urážali iných a druhým priali zle. Akoby si neuvedomovali, že všetka energia, ktorú dávajú zo seba von, sa im vždy vráti ako bumerang. Sledujem to na sebe už roky a preto verím v karmu. Ľudstvo si však spája karmu len so zlými vecami a bojí sa jej. Lenže karma nie je iba to zlé. Aj všetko dobré, čo urobíme, sa nám nejakým spôsobom vráti tiež, preto je veľmi dôležité to mať na pamäti. Taktiež si nemýľme karmu s obchodovaním, že ja ti niečo dám, ale chcem za to dačo naspäť. Činy musia byť úprimné, len vtedy to funguje,“ vysvetlila Erika Strečková.
Novučičkú skladbu zložili klávesák Feri Molnár a bubeník Viliam Putz. Nahrávala sa v Randal Records u Jimiho Cimbalu, ktorý si v závere piesne strihol parádne gitarové sólo.
Za ideou celého videoklipu stojí talentovaný Radim Vězník, ktorý ale svoje nápady doladil za Erikinej asistencie. „S Radimom sme si poriadne prešli text, spoločne sme našli kostru klipu a body, ktorých sme chceli, aby sa držal,“ doplnila sympatická speváčka.
Eriku baví byť mrcha
Ústrednými postavami videoklipu sú obe speváčky Erika Strečková a Dominika Hodáňová, na krátky moment sa v ňom mihne aj klávesák Feri Molnár a pár komparzistov. Mimochodom, ide o prvý videoklip kapely SYMFOBIA s Dominikou v zostave. A aj pre ňu to bola premiérová skúsenosť s profesionálnym natáčaním. „V minulosti som síce spievala v kapelách, ale nikdy sme sa k videoklipu nedostali. Takže bolo to pre mňa nové, vzrušujúce a napriek tomu, že si na kamery ťažko zvykám, som si to parádne užila,“ tešila sa stále nová tvár kapely Dominika Hodáňová.
Erika hrá v klipe mrchu, ktorej na ničom nezáleží, len na peniazoch a biznise. Čo je jej úplným opakom. Ako sama hovorí, nebolo to prvýkrát, čo niekde hrala negatívnu postavu, čiže problém jej to nerobilo. „Popravde, veľmi rada hrám takéto postavy, pretože v reálnom živote som stále jedno veľké vysmiate decko, tak aspoň takto si môžem skúsiť byť zlá, veľmi zlááá žena,“ zasmiala sa.
Vaňa bola trochu veľká, Dominika bojovala s ostychom
Divákov a fanúšikov istotne zaujme aj Erikina scéna vo vani, ktorá sa točila v jednom hoteli v Brne. „Veľmi som si túto scénu užila. Konečne som si oddýchla v horúcej vode po hodinách točenia, no po takom dobrom relaxe sa mi ťažko vracalo späť do prúdu točenia,“ povedala. „No, pamätám si, že tá vaňa bola trochu veľká na mňa a stále sa mi šmýkalo, tak som sa tam musela tak neprirodzene zaprieť nohou. Našťastie to v klipe nevidieť,“ prezradila a zároveň dodala pre zvedavcov: „A nie, nie som tam nahá. Mám plávky.“
Čerstvý obrazový materiál je v poradí už deviatym klipom týchto slovenských symfonikov. Natáčanie bolo síce hektické, ale bezproblémové a šlo ako po masle. „Všetky scény sme točili viackrát, kvôli tomu, aby bolo z čoho vyberať, ale nemôžem povedať, že by mi nejaká scéna robila problém. Akurát mi bolo trochu nepríjemné, keď som sa musela v tej vani rozprávať sama zo sebou, respektíve neustále niečo hovoriť do telefónu. Pripadala som si ako schizofrenik,“ usmiala sa Strečková.
Trošku ťažšie to predsa len mala Dominika. „Najťažšie pre mňa bolo štúdiové točenie spevov. Vôbec som nemala predstavu, do akej miery sa môžem odviazať. Bojovala som s ostychom,“ prezradila a doplnila: „Z dejových scén to bol záber, kedy pribehnem k autu a snažím sa otvoriť dvere. Točili sme to snáď na 5 pokusov.“
Tlačová správa: Stanislav Černák
Link na videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=HNcZZraW0qA
www.symfobia.sk
https://www.facebook.com/Symfobia/
https://www.facebook.com/ErikaStreckovaOfficial/
https://www.instagram.com/symfobiaofficial/

Autor: Johan
- 09. 02. 2026 / Bury
TAEDIFER zveřejnili nový videoklip ... - 09. 02. 2026 / Bury
PUSCIFER zveřejnili nové video ... - 09. 02. 2026 / Bury
MASTER’S HAMMER zveřejnili novou skladbu "Karneval" ... - 08. 02. 2026 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 08. 02. 2026 / Bury
FINAL GASP mají nový videoklip ... - 08. 02. 2026 / Johan
VORTEX UNIT představují EP a klipy ... - 08. 02. 2026 / Johan
WACKEN METAL BATTLE - Česko a Slovensko ... - 08. 02. 2026 / Bury
SYLOSIS mají nový videoklip ... - 07. 02. 2026 / Johan
Indie rockoví BARE ESCAPE a VDYD vydávají první singly ze společného LP split alba ... - 07. 02. 2026 / Johan
Posledním headlinerem sestavy MGCDF 2026 „je“ brazilský kult SARCOFAGO ... - 07. 02. 2026 / Johan
Nový klip STREETMACHINE ... - 07. 02. 2026 / Horaguru
Projekt CYBERGOD vypouští do světa nové video „Best thing I ever had" (feat. Ashok) ...
- To nej... za rok 2025 – domácí nahrávka
- MEGADETH – Megadeth
- To nej... za rok 2025 – zahraniční nahrávka
- NECROCOCK – Chtěl jsem vytvořit snový album a nechal jsem se vést intuicí a plně jsem se otevřel podivným náladám.
- Únorové tipy – alba & koncerty
- THALARION – Four Elements Mysterium
- FORCE OF HELL – Destructive Vengeance
- YM – Tuunbaq
- TRI GROŠE – Koniec jednej epizódy
- To nej... za rok 2025 – festival / koncert + postřehy
- Únorové tipy – alba & koncerty
02. 02. 2026 09:52 / Krakomosher
Další koncerty
ST. MINCER - Křest alba No Place For Humanity / Praha: 5.... - TRI GROŠE – Koniec jednej epizódy
01. 02. 2026 15:02 / Petricko Martin
na prvych 3 albumoch su takisto paradne skladby ale 4 alb... - MEGADETH – Megadeth
29. 01. 2026 17:22 / Honza
Deska mě dostala. Je chytlavá, nenudí a má skvělý zvuk. A... - MEGADETH – Megadeth
27. 01. 2026 20:13 / Dan
Megadeth
Jejich nové album je opravdu skvělé. Docela mi budou chyb... - TERRESTRIAL HOSPICE, प्रलय, UPON THE ALTAR
15. 01. 2026 17:58 / Opat
Moc děkuji! - TERRESTRIAL HOSPICE, प्रलय, UPON THE ALTAR
15. 01. 2026 09:53 / Bhut
Nádhera
Famózní report. Úplně to cítím... - FORCE OF HELL – Destructive Vengeance
15. 01. 2026 07:58 / Jindra
Zlobře
Díky za připomínku! - FORCE OF HELL – Destructive Vengeance
14. 01. 2026 07:12 / Zlobr
Ahumado...
Jürgen v Ahumadu nehrál na bicí, ale na kytaru !! - Lednové tipy – alba & koncerty
03. 01. 2026 17:51 / Nykken
Enshine má taky nové album
https://www.youtube.com/watch?v=6v3QdlTSrCk - DESTRUKTORRR vol. 2
23. 12. 2025 08:13 / K.
rozhovory
Hodnotit kvalitu rozhovoru je ošemetná vec. Já sem zase u...








