INSANIA

NEGATIVE FACE - \"The dance of the mournful clown\" MC 1999 - selfrelease

Zajímavé je, že převážná většina nově vzniklých doomových kapel sáhne pro klávesové nástroje a nejlépe alespoň jeden ženský vokál. Tím také vznikla ta situace, že je dnes velmi těžké vyniknout nad ostatní smečky podobného ražení. Kapela Negative Face, o které jste již někteří možná slyšeli, má také na to aby vynikla. K tomu být jedním z nejlepších je však nutno podrobit se tvrdé práci a "drillu". Jestliže si tohoto jsou Negative Face vědomi, tak nevidím problém, aby vynikly.

Jak jsem řekl, negativci patří k vyznavačům ženského vokálu (lead vocals). Zároveň však v jejich muzice můžete objevit 3 mužské vokály (1 lead, 2 backing). Sama se nabízí domněnka o propracovanosti po vokální stránce. Bohužel tomu není zcela tak. Na to jaké mají NF vokální dispozice mají také asi hodně velké rezervy, protože ač je jich tam hodně, tak jsou vokály takové nemastné neslané. Další nástroje jsou už shodné se správnou doomovou sestavou: klávesy, 1 - 2 kytary, basa, bicí. Hudebníci používající tyto nástroje vědí co hrají. Je to jednoduché, ale jasné s oddělenými motivy. Žádné složitosti, spíš líbivá melodie.

Co říci k obalu. Perfektně vystihuje kapelu Negative Face. Jednoduchý a výstižný. Je tu vše co na správný booklet patří, takže co víc můžete chtít.

NF se nejspíš rozhodli jaký styl chtějí hrát, takže je jen na nich zda dovedou svou hudbu k dokonalosti. Držim Vám palce kucíííí (a dííívko).


Zveřejněno: 20. 02. 2001
Přečteno:
3445 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář