Asmodeus

14.12.2014, Praha - Strahov 007

Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:

Dle nejnovější předpovědi počasí dojde v polovině prosince k úplnému zatopení strahovského klubu 007 bahnem. V Praze se totiž poprvé objeví hudebními medii zbožňovaní mistři prolínání pomalých metalových žánrů - Inter Arma. Spoustu škody ale napáchá i nový načernalý proud blátivého metalu z Němec Mantar a pohřební doom metal ze severu naší vlasti V rukou osudu. Tyto speciální bahenní lázně budou otevřeny pouze v neděli 14. prosince. Výlet do pekelných hlubin duše v ceně.

// INTER ARMA (black/sludge/doom/post metal, USA)

/ www.relapse.com/label/artist/inter-arma.html
/ www.facebook.com/interarma
/ www.interarma.bandcamp.com
/ live: www.youtube.com/watch?v=QawhX6PMrS4

Na začátku tohoto tisíciletí se vyrojilo nezměrné množství kapel, které začali přidávat do metalu dosud zapovězené příměsi. Jenže přehršel různých vlivů může často působit  poněkud nejednotně a zmateně. To ovšem rozhodně není případ Inter Arma. Na skálopevném sludgeovém základu pečlivě budují monumentální skladby, které obsahují vše od psychadelického rocku až po black metal. Zdánlivý chaos uspořádávají do kosmického celku s nekonečnou skladatelskou trpělivostí sobě vlastní, kterou ostatně aplikují i na vydávání alb. Za osm let existence pouze dvě.

Ale trpělivost, jak známo, přináší ovoce. V případě Inter Arma ovoce v podobě extrémně pozitivních ohlasů všude, kam se podíváte. Od Rolling Stone, přes Pitchfork až po undergroundové metalové blogy, nikde se s chválou posledního alba Sky Burial nešetří. Taky není proč šetřit, o čemž ostatně přesvědčují s každým dalším koncertem více a více lidí. 


// MANTAR (blackened sludge metal, GER)
/ www.mantarband.com
/ www.facebook.com/mantarband
/ www.mantar.bandcamp.com
/ live: www.youtube.com/watch?v=R8cAua9q-ys

“...they do not sound like just two people performing, but a phalanx of ogres.“

Toto tureckoněmecké duo se na scéně objevilo teprve nedávno, ale už svojí prvotinou Death by Burning bez slitování drtí vše živé. V hlavní roli zde vystupují očerněné riffy doplněné smyslem pro bordel a vazbovými orgiemi. Občas na vás zamrká troška Mastodon, občas trocha rock and rollu, ale vždy je rychle zažene řev plný nasranosti, kterou byste jenom těžko hledali jinde v tak ryzí podobě. A že nevěříte, že tolik akustického nátlaku lze vyvinout ve dvou? Není jiná možnost, než se přesvědčit naživo. Ale nečekejte, že se vrátíte domů v jednom kuse. Obři mají hlad.

 

// V RUKOU OSUDU (funeral doom metal, Severní Čechy)
/ www.vrukouosudoom.blogspot.cz/
/ live: www.youtube.com/watch?v=AHXhIvgV4ek

Neukojitelná touha po krvavé kořisti vyhnala gigantického grizzlyho z jeho brlohu. Při lovu ztracených duší zabloudil v složitém systému stok, pomalu se topí v nánosech špíny a svým hrozným řevem trhá stěny podzemních chodeb. Klidu se však nedočká. Jeho srdce se nikdy nezastaví a bude mu tlouct nekonečnou pohřební píseň.


ENTRY: 260 CZK pre-sale, 290 CZK on the spot
VSTUP: 260 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě

PRE-SALE LINK/PŘEDPRODEJ:

https://goout.cz/cs/listky/inter-arma+mantar/tpc/


www.heartnoize-promotion.cz
www.brainwave-production.cz


Zveřejněno: 01. 12. 2014
Přečteno:
2783 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář