Nejbližší koncerty
 • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
 • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
 • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
 • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
 • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
 • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
 • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
 • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
TELEPATIE VI

VULCANO – Wholly Wicked CD 2014, Renegados Records

VULCANO jsou prý vůbec první brazilskou kapelou (možná dokonce úplně první v Jižní Americe), která začala hrát extrémní metal. Jejich historie sahá až do roku 1981, některá jejich alba jsou dodnes považována za ceněné artefakty (sám jsem šťastným vlastníkem desky „Bloody Vengeance“ – 1986) a kolem smečky se vznáší nezbytná aura legendárnosti. Jejich kombinace thrashe, blacku a deathu zajisté vždy fungovala na celé legie fanoušků. Přistupoval jsem tedy k novince po špičkách, s úctou k předkům a byl schopen jim díky zásluhám ledacos odpustit. Bohužel, i přes všechny mé přimhouřené oči jsem se neubránil dojmu, že se na „Wholly Wicked“ mnohokrát vaří doslova z vody.

Kapela hraje jednoduše, drží se svého kopyta a osvědčených postupů. To by mi všechno vůbec nevadilo, sám jsem velký staromilec, ale hned na úvod musím předeslat, že zde pravidlo o jednoduchosti a síle neplatí. VULCANO jsou zkušení, některými svými alby srovnatelní se zásadními alby německé thrashové školy. Letos se ale příliš nedařilo. Všechny riffy se jen cyklicky opakují pořád dokola, postrádají drive a potřebnou sílu. Od podobných špinavostí očekávám tlak a výmaz mého mozku a ne lechtání thrashovým peřím. Očekával jsem ránu pěstí rovnou mezi oči a místo toho dostal jen provařený materiál pohasínajících starců. Možná se vám bude mé vyjadřování zdát jako příliš silně negativní, třeba se vám poštěstilo tuhle smečku vidět naživo a nebudete se mnou souhlasit, ale já jsem nedovedl ani po několika týdnech poslechu přijít na to, co bych si mohl z alba alespoň trošku „pamatovat“. Moje sluchová paměť zůstala zcela nepoznamenaná, jedním uchem bylo vše napěchováno dovnitř a druhým to vyteklo jako nějaký hnis ven. V hlavě ale nezůstalo nic, bohužel.

Dovedu si představit živý koncert, kde VULCANO díky své bohaté historii poskládají setlist tak, že budou odcházet všichni rozsekáni na maděru, ale příliš nových songů v něm určitě nebude. Vše nezachraňuje ani vcelku povedený, zajímavý obal, ani šedivé vousaté tváře v bookletu. Dlouho jsem se snažil do desky dostat, vstřebat ji, ale asi mi není z pekla dáno. Uznávám sice, že vše je perfektně produkováno, album určitě nepostrádá pár dobrých nápadů, ale chybí mu živočišnost, nespoutanost a bohužel i jakési nadšení, které kapela vyčerpala pravděpodobně již v dávných dobách.

33 minut monotónních vypalovaček na mě letos bohužel nezabírá. Přičítal bych to neschopnosti složit zajímavý, nosný riff. Je zvláštní, že i tak zkušená kapela něco takového dopustí, ale třeba je to tak, že moje ušní bubínky nejsou pro podobné monotónní bědování uzpůsobeny. Nevím, jak budu přistupovat k jejich další, budoucí tvorbě, ale být fanouškem kapely, pravděpodobně bych si dal příště hodně velký pozor. Jenom z podstaty se zkrátka žít nedá, i protřelí matadoři se občas utnou a sejdou z pravé cesty. Průměrný thrash, lehce okořeněný blackem, který neměl pod hlavičkou VULCANO spatřit světlo světa.

Seznam skladeb:

 1. The Tenth Writing
 2. Pentagram
 3. Daughters of Pagan Rituals
 4. Infusion of Hatred
 5. The Return of a Long Night
 6. Thirst For Vengeance
 7. Wholly Wicked
 8. Tormented
 9. Malevolent Mind
 10. Blowing Death

 

Čas: 33:00

Sestava:

 • Zhema Rodero – kytara
 • Arthur Von Barbarian – bicí
 • Luiz Carlos Louzada – zpěv
 • Ivan Pellicciotti – basa


http://www.vulcanometal.com/
https://www.facebook.com/VULCANOMETAL


Zveřejněno: 27. 11. 2014
Přečteno:
3626 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Asphyx | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář