Nejbližší koncerty
OBSCENE EXTREME 2024

Fourth Face, Matahari, Hazydecay

Začátek akce byl naplánován na 21 hodinu a světe div se, opravdu v avizovanou hodinu i začal. Slušně zaplněné Futurum měli za úkol rozehřát Fourth Face (www.4thface.com). Tuhle kapelu už jsem viděl hodněkrát a nerad to říkám, ale baví mě čím dál méně. Ne že by 4F hráli nějak jinak, ale asi mi jejich pojetí nu-metalu přestalo vyhovovat. Myslím, že  na poměrně tvrdou muziku je tam melodického zpěvu víc než je zdrávo. Zaznělo pár nových věci, takže asi 4F konečně připravují nové cedlo. Jinak určitě příjemný nadprůměr, zajděte si na ně, protože koncert vydá za sto reportů.

Po malé přestávečce nastoupila kapela Matahari (http://matahari.neco.cz), které ten večer vlastně patřil, protože křtili nové cd. Možná, že budu vypadat jako neználek, ale pro mě naprostá neznámá kapela a proto jsem čekal co bude. Takže jak jsem to já slyšel, tak muzika Matahari je postavená hlavně na moderních rockových kytarách + melodický vokál. Sem tam nějaký ten výlet do vod nu-metalu. Celou kapelu táhne a poznávacím prvkem je zpěvačka, která nejen, že umí zpívat, ale přesvědčivě zvládá i roli frontmanky. Zhruba v polovině pokřtil cedlo Petr Kolář (Arakain) a zhlédli jsme klip, kterým se Matahari chtějí mediálně prezentovat. Jak jsem pochopil, tak jim s ním pomáhal, ne-li natočil týpek z Post-it a zvládl to slušně. Uvidíme, jak se Matahari chytnou dál. Všichni víme, jak je to s klipovými pořady a rockověmetalovou muzikou na celoplošných TV.

Večer uzavírali olomoučáci Hazydecay (www.hazeydecay.com). Dlužno říci, že naprosto právem, protože tahle grupa je to nej, co můžete momentálně v Česku slyšet. A nejenom v nu-metalové škatulce. Poslední album Jewelz of Concrete vystřelilo Hazy kvalitativně opravdu vysoko a potvrzují to na každém vystoupení. Nic neodfláknou a tvrdě makají. Obrovským plusem Hazydecay je to, že se nebojí tvrdosti, což se o některých rádoby nu-metalových kapelách zrovna říct nedá. Živelný, diváky pařebně náležitě oceněný set. Na závěr zabijácký cover od božského Karla ?Kávu si osladím? a konec.


Zveřejněno: 24. 01. 2005
Přečteno:
3445 x
Autor: Skipi | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

12. 12. 2005 11:43 napsal/a valda
odkaz
Je tam mala chybka v odkazu - dobre by to melo byt www.hazydecay.com , ale to jen preklep
04. 02. 2005 11:15 napsal/a Lys
Jo
Ivy diky za opravu!!Jinak jeste doplnim ze klipek delal Jerry Pyle a jeho dalsi vec je treba novej klip pro kapelku status Praesents
28. 01. 2005 15:22 napsal/a IVY
Info
4 Marty: Cover byl Lady karneval! Týpek z Post-it dělal zvuk CéDéčku Matahari, s klipem nemá nic společnýho! Jinak asi pohoda!
26. 01. 2005 22:12 napsal/a marty
??????
co je na nem hroznyho???? m(en)tááálisto???
25. 01. 2005 08:17 napsal/a mtááálista
hehe
to je report jak noha, hehe - fakt hruza :o)