TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

TRIBE – Endless Apocalypse CD 2012, vlastní náklad

Další objev ve slovenských undergroundových vodách jsou TRIBE z Moldavy nad Bodvou. Pětičlenná parta zaslala do redakce Fobie svou zatím poslední nahrávku „Endless Apocalypse“ z roku 2012. TRIBE se řadí do odnože death/thrash metalu a na scéně fungují od roku 2008. „Endless Apocalypse“ je jejich druhý počin a po zjištění, že hned třem členům z pěti je pod dvacet let, lze řadit TRIBE mezi mladé kapely nejen služebně.

K obalu a provedení CD se nemohu vyjádřit, protože kapela zaslala pouze pálenku, škoda. Nicméně s hudebním obsahem jsou na tom TRIBE o dost lépe. Celkem sedm válů + intro – dohromady dvaadvacet minut. TRIBE se s tím nemažou a k mému příjemnému překvapení hrají death/thrash starého ražení. Ne však docela. Od prvních riffů je jasně slyšitelný vliv hardcore/metalcore. Především po stránce vokálu jsou TRIBE spíše v core vodách. Není to vůbec na škodu. Growling střídá řev a naopak. Také velmi slušná kytarová práce a to včetně sól, která sice nejsou nikterak výrazná, ale do skladeb zapadají. Jednotlivé skladby jsou sice jako přes kopírák, přesto bych vybral tři nakopáváky „Antifa“, „Fucking Money“ a „I Give You All“. V posledně jmenované nechybí ani melodické kytarové sólo a klidnější pasáže. Texty k ruce nemám, ale podle názvů skladeb se dá usoudit, jaké názory TRIBE mají. Zvukově je CD „Endless Apocalypse“ špinavé a chrastivé, až bych řekl, že jde o crustovou nahrávku. Jenže TRIBE crust nehrají a proto zahuhlaný zvuk nahrávku sráží.

I přes ne zcela kvalitní zvuk mě těch několik poslechů „Endless Apocalypse“ bavilo. Pro mě jsou TRIBE novým objevem a protože se podle informací kapela chystá vydat nové album, určitě si ho s chutí a zájmem poslechnu. „Endless Apocalypse“ je velmi dobrým stavebním kamenem do budoucna a i přes nízký věk většiny členů je CD velmi dobrým počinem. Držím klukům palce!

Seznam skladeb:
 1. Intro
 2. Antifa
 3. Fucking Money
 4. Chaos
 5. Endless Apocalypse
 6. Abomination Through Violence
 7. I Give You All
 8. Salvation

Čas: 22:11

Sestava:
 • Norbert Farkaš – vokály
 • Daniel Danko – kytara
 • Miroslav Mikula – kytara
 • Dávid Danko – baskytara
 • Dávid Balázs – bicí

https://www.facebook.com/tribeslovakia
http://bandzone.cz/tribecore

Zveřejněno: 29. 01. 2014
Přečteno:
3122 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Peťan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář