TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

21.12.2013, Brno - Boro

Brněnská čtveřice Heiden už dávno nehraje pohanský black metal, byť stopy syrovosti a temnoty jsou v její hudbě patrné dodnes. Minimálně od předchozí desky „Dolores“ se začala soustředit na atmosférický rock stále méně tvrdého ražení. Žádné žánrové pózy, Heiden právě naopak vyznávají autentičnost, jíž se snaží dopomáhat i pečlivou, ale nikoliv přešlechtěnou vizuální stránkou své tvorby.

Poté, co „Dolores“ získala odbornou porotou udělovanou žánrovou cenu Anděl a ovládla i hlavní kategorii ankety Břitva, o níž rozhodují desítky aktivních zinařů a publicistů, vydávají Heiden jejího nástupce.

„A kdybys už nebyla, vymyslím si tě“ navazuje na náladotvorné skladby předchozí desky, dovádí je ale k ještě přitažlivějšímu tvaru, aniž by ale rezignovala na hloubku vyznění. Postrock se potkává s čistě písničkovou formou, kterou ještě prostupují závany black metalu.

Na koncertě bude vedle nového merche vytvořeného ve spolupráci s Cruela Design k dostání samozřejmě také CD (Epidemie Records) a LP (Naše desky) s novým albem.

Hosty koncertu budou Morgue Son, jejichž klávesistka na aktuální desce Heiden hostuje, a jejichž experimentální přístup je ozdobou jinak povětšinou konzervativní domácí metalové scény. Tuto její stránku – ovšem v dobrém – zastoupí doommetaloví Et Moriemur, kteří Heiden na aktuálních koncertech doprovázejí.

Pořádají Naše koncerty, aktivita spjatá s hudebním portálem Aardvark.

Heiden, Morgue Son, Et Moriemur

sobota 21. prosince 2013, 19:30
Brno, Boro
vstupné: 100,-

http://heidenhorde.com/
http://www.morgueson.com/
http://www.etmoriemur.com/

http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty
http://www.boro-klub.cz/


Zveřejněno: 17. 12. 2013
Přečteno:
2788 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář