KLADIVO NA PÝCHU

Odpovídají Zbyněk (kytara), Lukáš (baskytara) a taky celá kapela jako jeden muž.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro její vznik?


Zbyněk: V půlce dubna roku 2010 ve Strakonicích na 8.ročníku Tattoo Jamu si basa domlouvá s kytarou zkoušku, což byl prvotní impulz. A poté to šlo jak po másle, v září máme bicí a v březnu 2011 první koncert. Slovo CONOPED samo o sobě nic neznamená, je to taková zkomolenina.Všichni máme rádi konopné produkty, poslechneme si Motörhead, Entombed a název je na světě.


Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?


  • Zbyněk (34), kytaru trápí tak 9 let, hraje v Behind The Cemetery Wall (BTCW).
  • Lukáš (27), basuje 3 roky a nikde předtím nehrál.
  • Tomáš (26), bubnuje tak 6 let a hraje v Možnost Volby, tam na kytaru.
  • A poslední je Václav (33), který s námi řve od začátku r. 2012 a je to jeho první zkušenost s mikrofónem. Ještě s námi hrál v r. 2011 na druhou kytaru Ivan a řval Eda.


Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?


Zbyněk: Nahrávku jsme pořídili letos první dubnový víkend v rodinném prostředí studia Hellsound a jsme navýsost spokojeni. Byla to naše první návštěva studia (mimo mě), ale s Honzou Kapákem se parádně spolupracuje, takže bez problémů. Demo vyšlo v nákladu 100 ks a venku je měsíc a půl. Něco se prodalo na koncertech, něco rozdalo. Máme už jen 30 ks,cena je lidová - 40 Kč.


Texty – proč jste rozhodli zpívat česky/anglicky/španělsky..., kdo je autorem slov, jaká témata volíte?


Zbyněk: My jsme se moc nerozhodovali, nám přijde čeština jako docela originální jazyk. Lépe se tak dělají texty, které píše převážně Lukáš, po jednom má zatím Václav a jeho kámoška Lída (jediný text v angličtině) a jeden zůstal po Edovi.


Lukáš: Témata přináší sám život, většina textů vznikla tak, že jsem se dostal k nějaké nové informaci, která mě zaujala, nebo to byla věc, která mi ležela v hlavě a často jsem nad ní přemýšlel. Většinou mě ani nenapadlo, že by to mohl být text. Pak přišel nějaký impulz zvenka, většinou stačila věta zaslechnutá na pracovišti, nebo i z médií, většinou z úplně jiného úhlu pohledu, než jak jsem nad tím přemýšlel já a pak už to tak nějak šlo samo.


Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?


Zbyněk: Autorem loga je kamarád Lukán, obal dělal náš Lukáš, web nemáme, pouze profil na Bandzone.


Lukáš: Grafika je spojena s názvem dema, který vznikl podobně jako většina textů - viz výše, takže určitá myšlenka s trochou humoru v tom je. Jinak se jedná o mou grafickou prvotinu, takže je to lepené prapodivně, ale s výsledkem jsem celkem spokojený.


Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?


Conoped: Tak určitě to jsou extrémnější formy hardcore/punku a metalu spíš staro-školského charakteru. Posloucháme ale pochopitelně i jiné hudební žánry a je až komické, jaké rozdílné styly zrovna jednotliví členové kapely „jedou“. Obsahově jde většinou o to samé, ale ta forma se někdy liší. A vzor - no přece blatensko/písečtí Kaosquad! Ti jsou skvělí. (úsměv)


Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?


Zbyněk: Nahrávku jsme nikam na firmy neposílali. Vydali jsme si to sami na Z6H rec.


Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?


Zbyněk: Odehráno máme 16 koncertů, nejlepší v Sušici (pokaždé), samozřejmě v Blatné a naposled se povedlo v Němeticích a Němčicích.


Máte ambice ukázat se v zahraničí?


Zbyněk: Ambice vyloženě ne, ale kdo by si v cizině nezahrál, že?


Plány do budoucna...


Conoped: Nejbližší plán je podzimní sklizeň nápadů. V příštím roce, koncem března, návštěva studia. Pokud ušetříme více peněz, tak vydat malou desku. Uvidíme.

Díky za rozhovor!


www.bandzone.cz/conoped


RECENZE
Zveřejněno: 27 09. 2012
Přečteno:
2772 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář