DARK GAMBALLE

Za kapelu odpovídal basák Richard Abraham.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem její vznik?

Valury existují přibližně od května 2012. Impulsem? Každý z nás byl nebo ještě je členem nějaké kapely nebo více kapel určitého stylu kam se songy hrané ve Valury nehodí. Je to prostě něco jako boční projekt třech chlapíků hrajících v AP, FM, IAM.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

Václav Vaníček – bicí (ex – Amok, ex- IAM, Akutní Potřeba, Feeble Minded) / asi 10 let
Luboš Štancl – kytara, zpěv, texty (Akutní Potřeba) / asi 20 let
Richard Abraham – bass (ex – Amok, ex- IAM, ex – Assessor) / začátečník

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni, jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

Nahrávka byla vytvořena ve zkušebně na hrádku u bubeníka. Jde o demo takže naše spokojenost je veliká. Náklad se rozšiřuje. Cena je dobrovolná.

Texty – proč jste rozhodli zpívat česky, kdo je autorem slov, jaká témata volíte?

Protože jsme Češi a ČJ je náš mateřský jazyk. Čeština je nádherná a barvitá a lze s ní nejlépe na světě vyjádřit emoce. Také jí lze výborně použít do různých obratů a na tom chceme naše texty v budoucnu postavit. Už i na demu NASRAT!! jsou 2 změny, které budou slyšitelné až na oficiální nahrávce nebo naživo při koncertech. Autorem je kytarista Luboš Štancl. Témata jsou taková všehochuť... (úsměv)

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?

Autor loga, ujetého obalu i webu na BandZone je Richard Abraham. Díky zkušenostem z předešlého muzikantství vede managment Valury. Důležitost extra grafice nepřikládáme. Chceme obyčejnost. Důležitost přisuzujeme existenci webu, odkazů na kapelu na různých servrech atp.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Nevím, zda máme vzory. Valury není standardní kapela ale spíš projekt, jak jsem již nažnačil úvodem. Inspirací je samozřejmě každá kapela hrající HC nebo HC Punk.

Posílali jste nahrávku na firmy, případně na které, jaká byla/nebyla odezva?

Ne neposílali. Nemá to cenu. V budoucnu stejně počítáme s úplně jiným způsobem nahrávání a dustribuce. Firmy vydávají především známé kapely aby na tom vydělali. My jsme nová parta a chceme to řešit po svém. Pokud by se na  základně nějakého náhodného poslechu naší nahrávky nějaká firma ozvala, tak není problém jednat a případně vyjednat smlouvu. Ale s tím nepočítáme, protože nejsme mladý naivní blbci s víme jak to chodí. V budoucnu nahrajeme ještě jedno demo, vydáme ho, budeme ho šířit, představíme ho fans a pak všechny skladby nahrajeme na oficiální album a vydáme. Pokud budeme vydávat album na vlastní tričko,  umístíme vše na web ve všech možných formátech, ať si fans mohou vše stáhnout podle libosti. Ale nemusíte se bát, vydáme i minimální limitovanou sérii CD a vinylů s našimi podpisy a otisky prstů. (smích) Ty ale budeme prodávat formou aukce. (úsměv)

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

Za sebou máme pouze jeden koncert. Bylo to fajn a protože byl jediný považujeme ho i za náš nejlepší. (smích)

Máte ambice ukázat se v zahraničí?

Máme ambice ukázat se kdekoliv na světě. Je nám jedno kde budeme hrát ale není nám jedno pro koho. Pro náckovský idioty nehrajeme!

Plány do budoucna...

Prostě hrát na pěkných akcích, získat desítky spřízněných fans, dát si s nima pivo, pokecat a udržovat s nimi přátelské vztahy. Na tom nám velice záleží. Hard Core Punk FOREVER!!!

Web: http://bandzone.cz/valury

RECENZE


Zveřejněno: 20. 10. 2012
Přečteno:
2792 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář