Nejbližší koncerty
  • 25. 04. 2026Šesté pokračování rodinného minifestu Bloodyfest ve hvězd...
  • 28. 04. 2026FAZE (CAN) Faze jsou kanadská hardcore punková kapela ...
  • 30. 04. 20261914 (UA) Zhudebněné hrůzy první světové války na přel...
  • 01. 05. 2026Brainwash párty - toto rozhodně nebude něžný polibek pod ...
  • 02. 05. 2026Mini-turné Meet Me In The Moshpit míří do Kabinetu MÚZ! ...
  • 07. 05. 2026Večer jako stvořený pro fanoušky špinavého old-school dea...
  • 07. 05. 2026REMDIK (křest alba, SK) Netradiční rodina straight edg...
  • 08. 05. 2026SUKKHU | ABSENT GOD | TIMELESS END - Koncert tří metalový...
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.

Mladá Industrial-Death Metalová kapela Residual pôvodom z Bratislavy prichádza na slovenskú metalovú scénu s ich prvým singlom. „Assembler“ si môžete vypočuť na všetkých dobrých streamovacích platformách od 2.7. 2025.

Skladba si zanecháva drsnosť, „špinu“ a tvrdé death metalové riffy, zatiaľ čo silné distortnuté syntetizátory a sekvencie rôznych preefektovaných drum machines vdychujú život do chladnej atmosféry pripomínajúcu industrial metal. Tieto prvky sú zošité spolu do kopy nekompromisne surovou, špinavou, ale napriek tomu moderne znejúcou produkciou. Posolstvom skladby je varovanie, nazerajúce pesimisticky na budúcnosť ľudstva a ukazujú, čo sa môže stať, ak umelá inteligencia padne do nesprávnych rúk.

Aj keď sú Residual na metalovej scéne krátko, mladí metalisti majú už ambiciózne plány do budúcnosti. Kapela v podobnom zvuku, formáte a cyklu vydávania hodlá pokračovať, dokým celý príbeh, rozdelený pomedzi niekoľko skladieb nebude dokončený. 

Nahrávanie, mix a master robila kapela sama po dobu dvoch mesiacov, o distribúciu sa postaral už teraz neexistujúci Raw Tone Recordings. Kapela venuje singel Matúšovi Kollárovi, bývalému basgitaristovi, ktorý hral v kapele počas nahrávania.

https://www.facebook.com/residual.official


Publikováno: 05. 07. 2025
Autor: Johan

Fotogalerie