Asmodeus

20.9.2012, Praha 3 - Klub Matrix

Ochutnejte trochu Cradle of Filth, aneb.. Are you ready to expose your inner fear?

Inner Fear vznikli roku 1997 na popud Marthuse – jednoho z nejlepších bubeníků u nás. Brněnský rodák – Martin Škaroupka tehdy plánoval vytvořit český projekt a přibral do skupiny Khopce a Khaabluse.Roku 2003 si dávají pauzu a Marthus se stává členem kultovních Cradle of Filth. Přidává se tak k nazghůlovu hlasu Daniho Filthe a jeho jméno se připisuje i k desce Thornography, kteráse odkazuje k sedmi smrtelným hříchům. Ale MarthusoviCradle of Filth s 18 389 173 shlédnutími u songu Nymphetamine nestačí a vrací na scénu Inner Fear. Tentokrát už to ale není čistě český projekt, vokály zazní až z Lotyšska v podání Serga Baidikova a Vic Anselmo – korzetové princezny s nádherným hlasem. Roku 2012 se objevuje First Born Fear a znovu a opět dokazuje, že hudba nemá hranice.
 
A nejen geograficky. Sám o sobě je dark metal subkultura blízká k black, gothic a symphonic metalu. Jednimi z průkopníků tohoto žánru byli například řečtí Rotting Christ. Jak to jinak přiblížit. Zadávám do googlu a: „The best way to describe Dark Metal would be slower, simpler songs that are filled with feelings of desperation, melancholy and madness“.

…A pak poslouchám Love Is A Poisonous Cunt z nové desky Inner Fear s textem:
“They say it’s just a moment of joy,
when the time stops running,
its merciless destruction crawls by the pawns of loving“
…a sedí to. Dark metal. A něco takového můžete zažít v Praze. Hned dvacátého září v pražském Matrixu. Inner Fear tam pokřtí First Born Fear a podpoří je v tom těšínští, a u nás už dlouho známí, Ador Dorath, kteří mimo jiné získali roku 2005 cenu Anděla.
Třetí kapelou večera budou Mater Monstifera – atmospheric attack from South Bohemia. Už je to přes rok, kdy jim vyšla poslední deska – Na zrcadlech lží. Tehdy jste ji mohli obdržet take jako přílohu Pařátu, dnes si trochu black metalu v češtině můžete poslechnout na Žižkově.

Tak tedy.
Are you ready to expose your inner fear?

http://www.facebook.com/events/216560811804245/

20.9.2012
20:00
Klub Matrix – Koněvova 13, Praha 3

Zveřejněno: 03. 09. 2012
Přečteno:
2773 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář