TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

ŠKODA 120 – Promo 2012 CD-R, vlastní náklad

Ač by se podle názvu kapely ŠKODA 120 mohlo zdát, že se může jednat o blbost sázející pouze na srandu a hudební stránka věci bude až na druhém místě, opak je pravdou. A tak brát ŠKODU 120 jako funny kapelu by bylo příliš krátkozraké. Ano, i vtipnou složku toto promo obsahuje, a to v podobě inter k jednotlivým skladbám; a nutno podotknout, že se v tomto případě jedná o povedenou záležitost, hlášky pobaví.

Promáček obsahuje pět šleh vypálených pořádně ostrými náboji. Těžko ale čekat něco jiného, když se má pět věcí poskládat do necelých sedmi minut. Tudíž je jasné, v jakých sférách se Škodovka pohybuje a kde se cítí nejlépe zaparkovaná. Nejblíže má ke grindu, ale ani hardcore jí není cizí. Drtivá většina materiálu to před sebou nemilosrdně hrne a válcuje, ale i v těch největších divočinách se snaží kapela být variabilní, a tak budiž pochválen bubeník, který nerezignoval a snaží se oživit podání svých partů a nespoléhá se jen na pouhé monotónní sypačky, čímž je strávení skladeb přijatelnější. Nechybí ani hardcorově houpavé mezihry a zvolnění tempa, či malý náznak crustu. Všech pět reprezentativních věcí je vyrovnaných a dokážou nějakým způsobem zaujmout, a tak mi nezbývá než pouštět kotouček neustále dokola, protože tohle promo jede pořádnou rychlostí.

Promo a kapela na mě působí dojmem, že mají ideově blíže k hardcorové scéně, ale díky zvuku, který vzešel z Davos studia, zní spíš metalovým soundem, což především platí pro nazvučení bicí soupravy. Naopak hlas Baldy je přesně jak z hardcorových vod, žádný metalový murmur nebo grindové prasečí chrochtání. 

Toto promo CD-R slouží hlavně k nalezení vydavatele, který by celou desku zaštítil. Tracky na ní jsou už připravené a nahrané, jen s nimi ven. Případná nahrávka by měla obsahovat dvacet věcí, délkou nepřesahující dvacet minut, což si myslím je tak akorát rozumná délka. A tak se uvidí, jestli bude ŠKODA 120 schopna opustit svůj projetý revír okresních silnic, dostat dálniční známku a svést se po dálnici s těmi, co už mají náskok a svou velkou desku mají dávno venku.

Jelikož se jedná pouze o vzorek, bodově promo nehodnotím.

Seznam skladeb:

  1. Chraň se poznamenaných
  2. Bez nich
  3. Samorost
  4. Z blat
  5. Instinkt

Čas: 6:43

http://bandzone.cz/skoda120


Zveřejněno: 01. 06. 2012
Přečteno:
2812 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

05. 06. 2012 14:19 napsal/a Massak
good
Dobrá práce Otyne!