TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

26.5.20122, Brno - Favál

Začátek léta 2012 překvapí jedince naladěné na temnější notu akcí v české kotlině dosud nevídanou. 26. 5. přivítá brněnský klub Favál všechny, kteří touží uniknout z rozpálených ulic do chladných vln gothic rocku, a kromě potěšení z hudebního zážitku nabídne také jedinečnou možnost vybavit se doplňky na blížící se festivalovou sezónu. Součástí večera je totiž vedle koncertů také tržiště, na němž svá díla představí mnoho šperkařů a dalších výrobců a spousta dalších překvapení.

Do světa melancholického gothic rocku vás pozvou novojičínští GREEDY INVALID. Skupina má na svém kontě tři dlouhohrající desky a více než 300 koncertů po celé České Republice. Díky baladickému hlasu zpěváka v doprovodu melancholického klavíru a valivých kytar dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru.

Skupina s bájným názvem CHIMERA na sebe upozornila v devadesátých letech, po delší odmlce se vrátila na scénu v nové sestavě a vydala desku, nesoucí jméno kapely. Těšit se můžete na propracované melodické linky, jemný vokál, silnou atmosféru a zajímavé texty.

Užijete si klasického darkwave s rockovými i elektronickými prvky v podání legendární skupiny ALVARÉZ PERÉZ, která vznikla v roce 1993, odehrála řadu koncertů u nás i v zahraničí a položila základy české gotiky. Kromě jejich vystoupení na domácí scéně se brzy můžeme také začít těšit na novou desku této formace.

Brněnská skupina TEZAURA vznikla v roce 2009 a od té doby nejen aktivně koncertuje a tvoří, ale také organizuje vlastní akce (kromě Gotického jarmarku např. úspěšný GlacialCroon vol. 1). Jejich vystoupení se ponese na vlnách gothic rocku s ženským altovým vokálem.

Sestavu doplňuje domácí kapela SINNEMIA, která se pohybuje především v oblasti heavy-hard rocku, a potěší tedy milovníky tvrdší hudby. Také ona prošla od založení mnoha změnami a v současnosti účinkuje s mužským vokálem.

Hudební večer doplní pole-dance tanečnice z brněnského studia Blanca nebo Gothic Belly Dance uskupení s tajemným názvem „Dcery noci.“ Nebude chybět ani After-party s DJ ICEDOLL.

Gothic Jarmark, Klub Favál – Brno
Vstupné: 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Ke každé vstupence CD skupiny Chimera!

https://www.facebook.com/events/256976571059242/


Zveřejněno: 05. 04. 2012
Přečteno:
2783 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář