TELEPATIE

DEATHSTAR – Golden Feathers CD 2010, Werewolf Productions

DEATHSTAR nejsou na tuzemské scéně sice příliš dlouho (od roku 2006), ale díky svým koncertním aktivitám si už stihli jakés takés jméno vybudovat. Debutovému CD předcházelo demo Things To Come v roce 2008, loni pak Pík (kytara, vokály), Hanz (bicí), Pavel (kytara) a Petr (baskytara) nahráli většinu starších skladeb znovu, připojili k nim několik novinek a výsledkem je materiál čítající devět položek na rozumné ploše jen krátce přesahující půl hodiny.

DEATHSTAR lze nejspíš zařadit do šiku deathmetalových kapel, které mají rády melodie a nepouštějí se do brutalit za každou cenu. Jistě, nátlakové pasáže nechybí, ale neustále se z nich vynořují melodie a kytarové vyhrávky či sóla, takže je pořád co poslouchat.

Úvod patří strašidelnému intru a po něm se rozjíždí první řádný vál, řekněme standardní death metal, sice se spoustou změn tempa, ale s ničím extra zajímavým nebo návykovým – jen slušně odvedené řemeslo. To titulní kompozice je jiný šálek kávy, po nenápadném úvodu se rozjede chytlavá melodická pasáž, na které je zajímavé, že je tvořena masou kytar, nikoliv sólem. Na živo tahle jízda bezpochyby zabírá a vlasaté hlavy roztáčejí vrtule.... (úsměv) Jenže to pořád není vše, i na to sólo dojde a je opravdu parádní. A jako na houpačce pokračujeme dál, nevýraznou Redemption Through Revenge střídá další hitovka, City 17, která se sice nikam nežene, ale v určitých momentech se v ní vynořují zajímavé momenty a vše postupně graduje k „velkému finále“ – a vůbec nevadí, že tahle skladba má blízko k power/thrash metalu. Na podobné kvalitativní vlně se drží i Into the Fire, kde opět nechybí melodie ani pěkně kudrnaté sólo. Pak zase trochu níž (Embrace to Harvest), instrumentální Intermezzo (ve kterém si kytarové sólo vystřihl Honza Kapák) a závěr v podobě další skladby plné vyjících kytar, melodií, nadupaných bicích a vůbec... takhle se mi to líbí moc. Ještě jsem nezmínil zpěv, víceméně hrají prim dvě polohy – převažující srozumitelný řev a hluboký growl, ale Pík se snaží s výrazem pracovat, takže syndrom zvaný nuda tady nehrozí.

Trochu nevyrovnaný materiál, kvalitní instrumentace, velmi dobrý zvuk z Hellsoundu, nepříliš interesantní obal (hlavně koláž z fotek hudebníků mi přijde jak z minulého století), to je debut mosteckých DEATHSTAR. Na koncertech pánové již servírují nové skladby, které jedou v duchu těch zde vyzdvihovaných, takže příští rok, kdy je v plánu nová deska, se máme nač těšit.

Seznam skladeb:
  1. Intro
  2. The Fall Of Man
  3. Golden Feathers
  4. Redemption Through Revenge
  5. City 17
  6. Into The Fire
  7. Embrace To Harvest
  8. Intermezzo
  9. Light Up The Darkness

Čas: 31:43

ROZHOVOR

www.bandzone.cz/deathstar
www.myspace.com/deathstarcz
www.werewolfshop.cz



Zveřejněno: 05. 11. 2011
Přečteno:
2790 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

25. 11. 2011 22:41 napsal/a John
Johan the cock
Ten Johan, to je ale vocas. Ať už ho z Fobie vysmahnou. Číst jeho píčoviny je nad lidské síly!!
08. 11. 2011 07:49 napsal/a Vader
to Honza
nene, z PLzně !!
07. 11. 2011 17:07 napsal/a Honza
CD
Vader : že ty jsi z Opavy? :-) Jsem rád, že se CD líbí!
07. 11. 2011 17:05 napsal/a Honza
:-)
DW : uniformu nechávám teda ve skříni :-)) btw ne že bych nějakou měl, na maškarní nechodim :-)
07. 11. 2011 17:01 napsal/a Honza
Název
Tony : pro mě byli Deathstars až do roku 2009 velká neznámá, pak mi připadá, že se asi víc prosadili v ČR nebo nevim, najednou jich bylo všude plno. Že tady hráli už dřív jsem vůbec nevěděl :-) jejich muzika není můj šálek čaje, tak asi proto jsem se moc nezajímal. Muzika je samozřejmě to nejdůležitější, ale pár lidí už mi řeklo, že \"podle názvu to bude takový a makový\" a nakonec to bylo všechno jinak... někdy líp, někdy hůř. Deathstar je kontroverzní název, o tom žádná :-) ale už to tak holt je a bude :-)